Ārvalstīs liela interese par Latvijas uzņēmumu, kas ražo ēdamo kafiju

11 komentāri

Termins ”kafijas pauze” ieguvis pavisam jaunu nozīmi. Un par to var pateikties pašmāju uzņēmējiem. Viņi izgudrojuši ēdamo kafiju.

Reiz pagaršota – šī kafija vienaldzīgu neatstājot nevienu. Unikālā produkta ražošanai atrasts arī investors.

Raivja, Gundara un Andra Vaitekūnu tandēms ir īsts jaunuzņēmēju paraugs. Jau pirms astoņiem gadiem viņiem bija skaidrs, ka neies pa iemītu taciņu. Tādēļ kafijas mīļotāji Rīgā atvēra unikālu kafejnīcu, kas reizē ir arī velodarbnīca. Taču darbojoties ar kafiju, pamanīts, cik daudz biezumu jāmet ārā – faktiski 80% kafijas nonāk atkritumos. Tā nu tika meklēta recepte, kā kafiju varētu izbaudīt pilnībā.

Savu ierasto vidi – kafejnīcu Rīgā nu puiši nomainījuši pret ēdamās kafijas ražotni Baldonē, un savu izvēli puiši it nemaz nenožēlo. Tagad kafija ir iepazīta daudz labāk, turklāt gan Latvijai, gan visai plašajai pasaulei tiek piedāvāts jauns un unikāls produkts.

”Coffee Pixels” ir pasaulē vienīgā ēdamkafija, kurā apvienojot visu kafijas augli – gan pupiņu, gan ķirsi, izmantoti visi labumi, ko kafijas krūma auglis spēj sniegt.

Raivis Vaitekūns
“Coffee Pixels” vadītājs

Tā drosme atnāca soli pa solītim, līdz vienā brīdī sapratām, ka tā lieta ir pa īstam notikusi, ka mēs esam radījuši kaut ko unikālu un atlika tikai to iepakot paciņā. Nu un tad tagad tā grūtā lieta, bet ne tik ļoti inovatīva vai bailīga, ir būvēt to uzņēmumu.

ASV gan esot divi uzņēmumi, kas ražo ko līdzīgu, taču kvalitātes ziņā mūsējiem neviens klāt nestāv. Turklāt interese par ”Coffee Pixels” produkciju jau ir no tuvām un tālām zemēm. Šobrīd lielākais preces pasūtījumu skaits internetā ir no ASV, bet, piemēram, no Japānas jau saņemts piedāvājums ražošanas sadarbībai. Kamēr jaunais bizness uzņēmis galvu reibinošu attīstības ātrumu, Vaitekūni saglabā vēsu prātu.

Gundars Vaitekūns
“Coffee Pixels” ražošanas vadītājs

Mēs tā kā tādi, varam teikt, mājražotāji – visu darām paši ar rokām, šobrīd jau mums ir pāris tehnikas, kas tā kā atrisina kaut kādus etapus, bet nākamajā līmenī, kur mēs iesim un piesaistīsim finansējumus, tur jau būs droši vien viss automātiski.

 

Vaitekūni novērojuši, ka uz jaunumiem Latvijas sabiedrība raugās piesardzīgi, taču reiz kafiju uzkoduši, to novērtē, jo tā ir domāta arī tiem, kuri kafiju nedzer, bet vēlas baudīt kofeīna labās īpašības.

Viena ēdamkafijas plāksnīte ir ekvivalenta vienai espreso tasītei, tomēr apēsts kofeīns organismā uzsūcas lēnāk, līdz ar to vienas plāksnītes kofeīna iedarbība varot būt pat divreiz ilgāka. Šobrīd ”Coffe Pixels” var iegādāties gan degvielas uzpildes stacijās, aktīva dzīvesveida veikalos un specializētās kafejnīcās.
11 komentāri