Ārstu kritizētā e-veselības sistēma no 1. decembra tomēr nebūs obligāta

Komentāri

Veselības ministre piekāpusies mediķu prasībām un rosinās veikt izmaiņas noteikumos, lai noteiktu, ka pusgadu jauno sistēmu būs ļauts izmantot brīvprātīgi.

Tikmēr nav skaidrs, vai arī ar šo piekāpšanos būs gana. Ārsti uzstāj, ka e-veselības sistēmas problēmas ir pārāk nopietnas, lai pusgada laikā tās varētu atrisināt.

No daudzmiljonu vērtā e-veselības projekta lietošanai šobrīd gatavi divi produkti: e-recepte, un e-darbnespējas lapa, kuru elektronisku aizpildīšanu ārstiem kā obligātu bija plānots noteikt no 1. decembra. Tomēr jau vairākus mēnešus ārsti ceļ trauksmi, ka tik straujām izmaiņām nav gatavi un lūdz sistēmas ieviešanai noteikt izmēģinājuma periodu. Šodien atbalstu savam lūgumam tie meklēja Saeimā.

Neapmierinātas ar e-veselības sistēmu ir kopumā trīs ārstu organizācijas, kas uzskata, ka izstrādātā sistēma darbojas lēni, un tā ir sarežģīta, īpaši gados vecākiem dakteriem.

Uzklausot ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjus, arī deputāti par sistēmas ieviešanu kļuvuši bažīgi. Tikmēr e-veselības izstrādātājs un ieviesējs – Nacionālais veselības dienests – tam veltītos pārmetumus noraida; sistēma nemitīgi tiekot uzlabota, turklāt 1. decembris kā sistēmas obligātās ieviešanas laiks ir atcelts.

Lasi vēl