Ārstu izziņa – bērnu ģībšanas risinājums svētkos?

Komentāri

Parādījušās jaunas versijas par masveida bērnu ģībšanu Dziesmu svētku ģenerālmēģinājumā. Tostarp bezskābekļa kabatas Mežaparka estrādē un krasās laikapstākļu maiņas, kas veicināja ķermeņa atdzišanu.

Izglītības ministrijas paspārnē nodibinātā svētku norises izvērtēšanas komisija arī ieteiks rīkotājiem pirms nākamajiem svētkiem prasīt no dalībniekiem izziņu par veselības stāvokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skolu jaunatnes dziesmu deju svētku izvērtēšanas komisijas uzdevums ir sagatavot secinājumus par aizvadīto svētku organizāciju, slodzi bērniem un veselības aizsardzību. Pirmajā sēdē liela uzmanība bija pievērsta bērnu ģībšanai Mežaparka estrādē. Bez jau izskanējušiem iemesliem – pārslodze, nepietiekams uzturs, lielā atbildības sajūta – komisijā pārrunāts vēl viens – bezskābekļa kabatas Mežaparka estrādē.

Bijušais Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics, kurš gan nav izvērtēšanas komisijas sastāvā, kategoriski nepiekrīt bezskābekļa kabatu versijai. Viņš ir aptaujājis daudzus svētku dalībniekus, kolektīvu vadītājus, virsdiriģentus un nonācis pie secinājuma, ka samaņas zudumus izraisījušas straujās gaisa temperatūras maiņas.

Komisija jau gatavo pirmos ieteikumus nākamajiem svētkiem. Viens no variantiem – katram dalībniekam prasīt medicīnisko izziņu.

Ārsta zīme gan nekalpošot par ieganstu, lai liegtu bērnam dalību svētkos. Izziņa būšot palīgs mediķiem, ja dalībniekam pasliktināsies pašsajūta. Komisijā arī aicina vecākus būt atbildīgākiem un izvērtēt, vai atvase ir spējīga nedēļu dzīvot citā ritmā. Nākamajos svētkos Mežaparka estrādē plānots ieviest rotaļu pauzes, saīsināt mēģinājumu garumu un rīkot medicīniskās instruktāžas, lai bērniem izskaidrotu, kā izskatās un ko dara cilvēki ar sarkano krustu uz muguras un maisiem rokās.

Skaties video!

Lasi vēl