Ārstniecības riska fonds maksā par mediķu kļūdām. Bet cik bieži?

Komentāri
Ārstniecības riska fonds maksā par mediķu kļūdām. Bet cik bieži?
Foto: F64

Divu gadu laikā kopš Ārstniecības riska fonda izveides, cilvēki tajā ar iesniegumiem vērsušies 265 reizes, nolūkā saņemt kompensāciju par nepareizu ārstēšanu un atgūt iztērēto naudu. Kādas ir lielākās izmaksātās summas un kadās nozarēs?

Ārstniecības riska fondā var vērsties, ja kaitējums veselībai nodarīts vai konstatēts pēc 2013. gada – brīža, kad fonds izveidots, ja nepareiza ārstēšana notikusi agrāk, cietušie var vērsties tiesā.

No 265 saņemtajiem iesniegumiem 25 gadījumos ir atteikta to izskatīšana, jo gadījumi ārstniecībā notikuši pirms 2013. gada, 71 gadījumā atlīdzību nolemts neizmaksāt, jo nav konstatēts kaitējums, bet 69 gadījumos atlīdzība izmaksāta, par pārējiem izmeklēšana vēl turpinās.

Netiek atklāts, vai starp šiem gadījumiem un vispār starp saņemtajiem iesniegumiem bijušas arī sūdzības par letāliem gadījumiem, kad cilvēki gājuši bojā ārstu neprofesionalitātes dēļ. Iesnieguma izskatīšana aizņem pusgadu līdz pat gadam, ja medicīnas iestādēm jāpieprasa papildu dokumenti.

Lielākā daļa cilvēku iesniegumus izveido paši, taču daļa izmanto arī juristu palīdzību. Ķirurgs Olafs Libermanis konsultē cietušos un uzskata, ka izmaksātās summas ir neadekvāti mazas.

Tikmēr Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka maksimālā izmaksājamā summa ir 142 290 eiro, tomēr katru gadījumu izvērtē individuāli un summu par kaitējumu, tostarp arī morālo, aprēķina pēc formulas.

Kopumā ārstniecības riska fonds divu gadu laikā kompensācijās izmaksājis nedaudz vairāk kā 1 miljonu eiro, bet sasniegtais uzkrājums ir divi miljoni eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl