Ārsti nosauc pazīmes, kas liecina – cilvēks domā par pašnāvību

Komentāri

Ārsti norāda uz pazīmēm, kas var liecināt par pašnāvniecisku noskaņojumu un aicina apkārtējos cilvēkus laikus tās pamanīt.

Visbiežāk cilvēki par šādu dramatisku lēmumu izšķiras smagas depresijas iespaidā. Lai arī šī slimība ir viegli ārstējama, dažādu aizspriedumu dēļ cilvēki to mēģina slēpt gan no apkārtējiem, gan ārstiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču ārsti norāda, – apkārtējie var saņemt signālus, kas liecina – tuvinieks plāno izšķirties par šo drūmo soli.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis norāda, ka par to var liecināt, piemēram, tas, ka cilvēks sāk pēkšņi kārtot dažādus finansiālus jautājumus. Tāpat zīme, ka cilvēks domā par pašnāvību, ir atvadīšanās no tuviniekiem un mīļāko lietu atdošana un dāvināšana.

Foto:

”Savukārt, ja cilvēks jau mēģinājis izdarīt pašnāvību jau iepriekš vai arī slimo ar depresiju, vai arī par pašnāvību jau iepriekš runājis, tad šis risks ir ārkārtīgi augsts,” norāda T. Pulmanis.

Visbiežāk cilvēki par šādu dramatisku lēmumu izšķiras smagas depresijas iespaidā. Lai arī šī slimība viegli padodas ārstēšanai, dažādu aizspriedumu dēļ cilvēki to mēģina slēpt gan no apkārtējiem, gan ārstiem.

”Katru gadu Latvijā ar depresiju slimo 115 tūkstoši iedzīvotāju, un pēc palīdzības vēršas labi ja 10 tūkstoši. Tātad tikai katrs desmitais, no tiem, kam palīdzība vajadzīga. Ar depresiju var dzīvot, bet šāda dzīve nav pilnvērtīga, tas ir tāpat kā vilkties pa dzīvi ar 50 kilogramus smagu mugursomu plecos,” norāda Elmārs Rancāns, Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl