Ārsti mudina sievietes pārbaudīt veselību pat tad, ja nav nekādu aizdomu par krūts vēzi

Komentāri

Sievietes joprojām kūtri izmanto valsts apmaksāto iespēju bez maksas pārbaudīt krūtis, lai varētu savlaicīgi konstatēt vēzi. Ārsti norāda, ka agrīna slimības noteikšana ir būtisks nosacījums, lai pilnvērtīgi izveseļotos. Tomēr labā ziņa ir tāda, ka pamazām pieaug to pacienšu skaits, kas pie ārsta nonāk laikus. Šonedēļ sākta ikgadējā kampaņa, kas atgādina pārbaudīt krūts veselību.

Ārsti mudina pārbaudīties arī tad, ja par slimību nav nekādu aizdomu, jo šajos izmeklējumos var konstatēt nesataustāmus veidojumus. Saņemot uzaicinājuma vēstuli, sievietes aicina veikt mamogrāfijas izmeklējumu. Sev tuvāko ārstniecības vietu, kur šādas pārbaudes veiktas, var uzzināt, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas tālruni.

Aprīlis un maijs tradicionāli ir informatīvās kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” laiks, kurā sievietes visā valstī aktīvi mudinātas nebaidīties un pārbaudīties. Tieši bailes no šīs diagnozes nereti ir iemesls, kāpēc sievietes vairās doties pie ārsta.

Mūsdienās, ja agrīni atklāj šo slimību, var izveseļoties un turpināt pilnvērtīgu dzīvi. “Nebaidieties ne no ārstiem, ne pašas pārbaudīt krūtis. Ja ir aizdomas, tiešām ejiet pie ārsta,” aicina Zinta Uskale, labdarības fonda “Rozā vilciens” vadītāja.

Kampaņas dalībnieki uzslavē valsts piedāvātās ārstēšanas iespējas un zaļo koridoru, taču klupšanas akmens ir jaunās paaudzes medikamentu iekļaušana valsts kompensējamo zāļu sarakstā, ko pacienti paši reti kad var atļauties nopirkt. Tāpat veselības politikas veidotāji tiek aicināti domāt par psiholoģisko palīdzību pacientiem uzreiz pēc diagnozes noteikšanas. Pašlaik šāda veida konsultācijas apmaksā no labdarības fondiem.

Lasi vēl