Ārsti ceļ trauksmi: arvien vairāk Latvijas bērnu un jauniešu tiek pakļauti stresam

Komentāri

Ārsti ceļ trauksmi. Arvien vairāk bērnu un jauniešu tiek pakļauti distresam – tas ir negatīvais stress, kas var izraisīt citas slimības.

Pēc Latvijas Pediatru asociācijas datiem, katrs trešais bērns, kas dodas pie ģimenes ārsta ar kādu problēmu, īstenībā cieš no distresa un 75 līdz pat 90% slimības ir distresa izraisītas. Distress var iespaidot imūnsistēmu un bērns sāk bieži slimot ar infekcijas slimībām. Bet var būt arī tādi simptomi, kā sāpes vēderā, svārstīgs garastāvoklis, miega traucējumi, galvassāpes.

“Es izjūtu stresu. Jo man sāp galva katru dienu. Jau daudzus gadus. Un arī kad es esmu bijusi pie ārsta, man teica, ka ir pārāk liels stress. Tāpēc vajag gulēt daudz un zāles jādzer. Nu ir grūti katru dienu celties 6 un braukt uz šejieni un līdz kādiem pusčetriem būt skolā, un vēl tad mājasdarbi,” teic skolniece Kitija.

Distresa cēloņi var būt dažādi: sociālās vides maiņa, pārāk liela slodze, konflikti ģimenē un vienaudžu vidū. Kā skaidro ārsti, dzīve kļūst arvien ātrāka, bet prasības – arvien augstākas un bērniem arvien grūtāk to izturēt.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl