Ārsti aizsūta mājās vīrieti ar galvas traumu, kurš mājās nomirst

86 komentāri
Ārsti aizsūta mājās vīrieti ar galvas traumu, kurš mājās nomirst
Ilustratīvs foto: LETA

Vīrietis Talsu pusē nokrita, sasita galvu un ieguva brūci. Viņu aizveda uz slimnīcu, kur tika uzliktas šuves. Pēc tam radiniekiem traumu guvušo vīrieti lika vest mājās. Tur viņš naktī nomira… – šāda traģiska ziņa ienākusi no Talsu puses.

Kā vēsta reģionālais medijs Talsu Vēstis, mirušā vīrieša ģimene ir sašutusi un neizpratnes pilna.

Zināms, ka mirušais ir kāds 63 gadus vecs vīrietis. Viņš nokrita, sasizdams galvas aizmugurējo daļu. Kritiena brīdī vīrietis bija alkohola reibumā. Tuvinieki izsaukuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), kas cietušo nogādāja slimnīcā. Pats saviem spēkiem vīrs uzkāpis un nokāpis no rentgena galda, iegūlies gultā. Viņam veikta lokālā anestēzija un uzliktas piecas šuves, brūce bijusi aptuveni piecus centimetrus gara un vienu centimetru dziļa. Pēc tam vīrieti nevarēja piecelt. Taču aptuveni 20.30 mediķi zvanīja vīrieša sievai, sakot, ka var braukt pakaļ cietušajam, ziņo Talsu Vēstis.

Aptuveni 20.30 mediķi zvanīja vīrieša sievai, sakot, ka var braukt pakaļ cietušajam. Uz slimnīcu aizbrauca krustmeita, jo ģimene dzīvo salīdzinoši tālu no pilsētas. Tur aizbraukusi, viņa atklāja, ka krusttēvu nevar piecelt, tomēr medicīnas personāls uzstāja, ka pacients jāved mājās. Sieviete devās mājās, jo sarunāja ar vīrieša dēlu, ka viņš pēc darba aizbrauks pēc tēva.

“Slimnīcā ierados pirms 23.00, jo braucu pēc darba. Kad ierados, viņš joprojām gulēja un nebija pieceļams. [..] Vairākas reizes vaicāju, vai viņu nevar paturēt slimnīcā, ka samaksāšu, cik nepieciešams. Darbinieki tam nepiekrita, bet tikai turpināja savu frāzi — nē, viņš ir jāņem ārā. Ja to nedarīšot, saukšot policiju, lai ved uz “sutkām”,” stāsta mirušā vīrieša dēls.

Tikmēr slimnīcas oficiālā atbilde ir šāda: “Steidzamās medicīnas palīdzības punktā pacientam tika veikti izmeklējumi un sniegta visa nepieciešamā palīdzība. Pēc palīdzības saņemšanas pacienta stacionēšana nebija nepieciešama, tādēļ viņš varēja doties mājās.”

Talsu Vēstis raksta – “kurš ir vainīgais notikušajā, viennozīmīgi nevar atbildēt. Cilvēciski šķiet, ka nav pareizi cilvēku, kuru nevar uzmodināt, izrakstīt no slimnīcas. Tajā pašā laikā — pie gala rezultāta, iespējams, novedis uzņemtais alkohola daudzums un iepriekšējais dzīvesveids. Cēlonis būtu zināms, bet ģimene diemžēl atteicās veikt sekciju, domājot, ka tas ir ļoti dārgi.”

86 komentāri