Ārstēšana ar zirgiem ir apdraudēta un drīz varētu kļūt ekskluzīva

Komentāri

Lai arī gadu gaitā pieprasījums pēc ārstēšanas ar zirgu palīdzību ir būtiski audzis, šīs nozares – reitterapijas – nākotne Latvijā ir apdraudēta. Proti, šobrīd valstī ir tikai septiņi sertificēti reitterapeiti, bet jauni nemaz netiek mācīti.

Piemēram, Latvijas Jātnieku federācijas sporta centrā Kleisti ir ap 100 zirgu, taču tikai četri no šiem gudrajiem dzīvniekiem ir arī profesionāli ārsti un strādā kopā ar diviem sporta centra reitterapeitiem. Kopumā Latvijā esošie reitterapeiti ir ļoti noslogoti, bet jaunus speciālistus nekur Latvijā nesagatavo, jo vairs nav tādas izglītības programmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biruta Kleina, Veselības ministrijas pārstāve: 

Problēma ir tajā, ka kaut kad  2009. gadā, ja nemaldos, reitterapeiti tika noteikti kā atsevišķa profesija, kur vajag izglītību. Taču līdz šim laikam augstskolas nav spējušas radīt programmu reitterapeitu apmācībai.

Zirgi Kleistos:

Lai arī ar reitterapiju vien visus pacientus izārstēt nevar, tomēr tā palīdz novērst virkni dažādu simptomu. Tāpēc speciālisti šobrīd ceļ trauksmi – reitterapijas nākotne Latvijā ir apdraudēta.

Šobrīd pacientu vidū ir daudz bērnu, bet ierobežoto iespēju dēļ daudziem slimajiem bērniem nākas atteikt, novērojusi daktere Sandra Karisa.

Sandra Karisa, sertificēta reitterapeite:

Pēdējā laikā tendence tāda, ka nāk bērni ar uzvedības traucējumiem, kā arī stājas traucējumiem. Tas ir tādā vieglākā formā, un cilvēks nav slims, taču, piemēram, viņam ir stājas problēmas.

Reitterapija jeb ārstēšana ar zirgiem Latvijā parādījās pirms aptuveni 30 gadiem.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl