Ārstam Jakovinam, kurš ar Covid-19 simptomiem aprūpējis pacientus, ir Latvijā lielākais reģistrēto pacientu skaits

33 komentāri
Ārstam Jakovinam, kurš ar Covid-19 simptomiem aprūpējis pacientus, ir Latvijā lielākais reģistrēto pacientu skaits
OKSANA DŽADANA, F64

Ģimenes ārstam Jurim Jakovinam, kurš ar Covid-19 saslimšanas simptomiem veicis pacientu aprūpi Valmierā un Rencēnos, ir Latvijā lielākais reģistrēto pacientu skaits, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kā izriet no publiski pieejamā ar NVD līgumattiecībās esošo ģimenes ārstu saraksta, Jura Jakovina praksē kopumā reģistrēti 6295 pacientu – 5645 pieaugušo un 650 bērnu (2020. gada 20.novembra dati).

Ģimenes ārsta pamatdarbības teritorija – Valmiera, Rencēnu, Bērzaines un Vaidavas pagasti, kā arī Pārgauja, Kārliena un Kaugurmuiža.

2013.gadā Jakovins kā gada ārsts saņēmis gada balvu medicīnā.

Jakovins ir arī Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) pārstāvošs Valmieras domes deputāts. Pēdējā Valmieras pilsētas domes sēde notika pagājušā gada 29.decembrī. Kā liecina sēdes protokols, Jakovins tajā nav piedalījies.

Kā liecina Jakovina partijas biedra un Valmieras domes deputāta Vugara Ecmaņa ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”, ģimenes ārsts stacionēts Vidzemes slimnīcā.

Iepriekš jau ziņots, ka ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem Valmierā un Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu izmeklēšanas laikā iegūtā informācija.

Visi pacienti, kas kontaktējušies ar šo ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no pagājušā gada 27.decembra līdz šā gada 11.janvārim ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā.

Par augsta riska kontaktpersonām ir nosakāmi visi cilvēki, kas kontaktējušies ar saslimušo tuvāk par diviem metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

SPKC vēstīja, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) piektdien sniegs plašāku informāciju par to, kur Jakovina pacienti var saņemt ģimenes ārsta prakses sniegto palīdzību.

Tāpat patlaban tiek risināts jautājums par papildus iespējām veikt Covid-19 testus Valmierā.

33 komentāri