Ārpus Rīgas reģiona 2025. gadā trūks 80 ārstu un 1700 medmāsu

1 komentārs

Pasaules Banka pētījumā secinājusi, ka ārpus Rīgas un Pierīgas 2025. gadā vairākās jomās trūks aptuveni 80 ārstu, tāpat darbā slimnīcās papildus būs nepieciešams piesaistīt aptuveni 1700 māsu, bet 2020. gadā 481 ģimenes ārsts būs pensijas vecumā.

Lai nodrošinātu vajadzīgo personālu prioritārajās jomās, Veselības ministrija plāno izmantot Eiropas Savienības naudu 8,5 miljonu eiro apmērā un vēl 1,5 miljonus novirzīt no valsts budžeta.

Līdzekļus paredzēts izmantot, lai izmaksātu vienreizēju kompensāciju par darbu reģionos, ikmēneša kompensāciju uzturēšanās izdevumu segšanai, kompensācijas ārstiem, kas nodod un pārņem ģimenes ārstu praksi, kā arī, lai speciālisti varētu attālināti sniegt konsultāciju ģimenes ārstiem.

Veselības ministre Anda Čakša šonedēļ plāno turpināt sarunas par atalgojuma palielināšanu vairāku slimnīcu speciālistiem. Tikmēr tiek domāts arī par medicīnas personāla piesaistes problēmu reģionos, un priekšlikumus šajā jomā pirmdien, 27. februārī, vērtēs ministri.

TOP komentāri

  • ikss
    0 0 0

    ikss

    bet tagad ir gan ārsti -bet tāpat nevar tikt pie specialista..un pat nosūtijumu nevar dabūt un ja nu izraksta -tad rinda pusgada garumā..........

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl