Komentāri

Laikā, kad Eiropa aizvien aizturējusi elpu bailēs par radikāļu rīkotajiem teroraktiem, Latvijā līdz šim valdījusi mierīga gaisotne. Tomēr pretēji amatpersonu optimismam par to, ka draudi drošībai nepastāv, ārpolitikas eksperti brīdina nezaudēt modrību. Latvijai draudus var radīt gan neprognozējamais Putina režīms, gan islāma radikāļi.

Jau uzreiz pēc asiņainajiem teroraktiem Parīzē pašmāju drošības dienesti sāka aktīvu vietējās drošības situācijas analīzi. Konstatēts, ka draudi drošībai nepastāv, tomēr atbildīgie dienesti sola strādāt pastiprinātā režīmā. Vērtējot ģeopolitisko situāciju, Austrumeiropas politikas pētījumu centrs secina, ka atslābumam nav pamata. Nevajadzētu piemirst Krievijas neprognozējamo dabu, kas islāmistu radikāļu asinspirts rezultātā pamazām izplēn no sabiedrības uzmanības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr lielākais drošības garants un reizē arī riska faktors ir Latvijas dalība ES un NATO. Nesen izplatītajā propagandas video Daesh solīja atriebties Rietumvalstīm, tostarp Igaunijai un Lietuvai, tomēr Latvijas karogu savu ienaidnieku sarakstā bija piemirsuši ievietot. Tas gan nenozīmē, ka varam justies pasargāti. Vēl jo vairāk – zināms, ka uz Sīriju karot devušies vismaz pieci cilvēki no Latvijas. Atklāts ir jautājums, cik spēcīgi ir drošības dienesti, lai nepieļautu teroristu atgriešanos Latvijā un teroristu šūnu izveidošanu šeit.

Lai izglītotu Latvijas iedzīvotājus, kā rīkoties terorisma draudu gadījumā, Drošības policija sola sagatavot īpašu informatīvo materiālu, ko publicēs savā mājaslapā. Līdzīgu informatīvo kampaņu, izveidojot īpašus bukletus par rīcību ārkārtas situācijā, sola veikt arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Skaties foto!

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl