Arodbiedrība ir sašutusi – jaunā pedagogu algu reforma apdala bērnudārzu skolotājus

Pievienot komentāru
Arodbiedrība ir sašutusi – jaunā pedagogu algu reforma apdala bērnudārzu skolotājus
Foto: Scanpix

Zinātnes un Izglītības ministrs šonedēļ ar lepnumu paziņoja, ka valdība beidzot atbalstījusi jaunu pedagogu algu modeli un tas sāks darboties jau no 1. septembra. Trīs gadu laikā 56 miljoni. Lai arī summa ir iespaidīga, apmierināto īsti nav.

Jaunie noteikumi paredz, ka likmi veido 30 astronomiskās stundas, un minimālā maksa par to būs 680 eiro. Tiek solīts, ka skolotājs varēs nopelnīt vidēji starp 800 un 1000š eiro mēnesī. Taču, ja reģionos algu pielikums būs jūtams, Pierīgas skolotājiem starpība būs niecīga.

Arodbiedrība arī sašutusi, ka apdalīti bērnudārzu skolotāji. Noteikumos iekļauts punkts, ka pašvaldības drīkst viņiem algas celt pēc savām iespējām. Kas var atļauties, maksā solītos 620 eiro, kas ne – tikai 560 eiro mēnesī.

Vissliktākajā situācijā nonākuši mazāko bērnu audzinātāji. Viņiem par slodzi plānots maksāt tikai 560 eiro. Arodbiedrība uzskata, ka radīta konkurence skolotāju vidū – neviens vairs negribēšot nodarboties ar pašiem mazākajiem un tie, kam diploms atļaus, dosies strādāt uz sākumskolām. Nākamnedēļ arodbiedrība rīkos ārkārtas valdes sēdi, kurā lems, kā uz notikušo reaģēt.

Video