Arodbiedrība aicina nodrošināt “airBaltic” atlaistajiem darbiniekiem garantijas atgriezties darbā

Pievienot komentāru
Arodbiedrība aicina nodrošināt “airBaltic” atlaistajiem darbiniekiem garantijas atgriezties darbā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Visiem darbiniekiem, kas atbrīvoti no darba Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” grupas uzņēmumos Covid-19 krīzes laikā, ir jānodrošina beztermiņa garantija atgriezties savās darba vietās, atklātā vēstulē Saeimai un “airBaltic” norāda Latvijas Aviācijas arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Dace Kavasa.

Vienlaikus viņa vēstules adresātus aicina arī saglabāt darbinieku un viņu bērnu esošās sociālās garantijas, atliekot paredzētos grozījumus darba likumā, kas, pēc Kavasas teiktā, paredz būtiski pasliktināt tiesības summētā darba laika darbiniekiem, kam ir mazi bērni.

Kavasa skaidro, ka arodbiedrība aicina “airBaltic” un tā meitas uzņēmumus demonstrēt, ka uzņēmumi ir sociāli atbildīgi un atbalsta savus darbiniekus Covid-19 krīzes situācijā. “Aicinām uzņēmumus noslēgt vienošanās ar arodbiedrībām par beztermiņa garantijām visiem atlaistajiem darbiniekiem un piedāvāt atgriezties darbā “airBaltic” un tās meitas uzņēmumos, saskaņā ar atlaišanas sarakstiem,” raksta Kavasa, kura uzskata, ka šādas vienošanās gadījumā atlaisto darbinieku pieņemšana atpakaļ darbā notiks objektīvi, neizmantojot atlaisto darbinieku atsijāšanu pēc “patīk/nepatīk” principa.

Arodbiedrības pārstāve skaidro, ka vienošanās gadījumā aviosabiedrība iegūs kvalificēta un pieredzējuša darbaspēka atgriešanos, lai efektīvi nodrošinātu savu darbību un lidojumu drošību, kā arī vairos savu “labās gribas kapitālu” un pasažieru apmierinātību, parādot, ka uzņēmuma vadība spēj novērtēt visus bijušos darbiniekus.

Jau ziņots, ka “airBaltic” pagājušajā gadā kopumā pārvadāja 1,34 miljonus pasažieru, kas ir par 73% mazāk nekā 2019. gadā.

Lasi vēl: 

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%

Latvijas Aviācijas Arodbiedrība apvieno strādājošos aviācijas industrijā kā stjuartus, pilotus, tehniķus un biroja darbiniekus, pārstāvot darbinieku tiesības un sniedzot sociālo un juridisko atbalstu.