Armijā bez uzplečiem: jūrmalnieks Toms nodrošina armijai medikamentus

Pievienot komentāru

Patriotu nedēļas ietvaros LNT Ziņu dienests turpina sižetu sēriju ”Armijā bez uzplečiem”, stāstot par civilpersonām militārajā dienestā. Pirms gada jūrmalnieks Toms Jēkabsons kļuva par Medicīnas ierīču un zāļu noliktavas pārzini, tā sperot pirmo soli tuvāk savam sapnim – dienēt militārajos spēkos.

Katru rītu Toms ceļas piecos no rīta, ar vilcienu brauc no Jūrmalas uz Rīgu, un tad ar dienesta autobusu dodas uz Ādažu militāro bāzi. Uzreiz pēc skolas jūrmalnieks trīsarpus gadu nostrādāja finanšu sektorā. Savukārt pērn viņš konkursa kārtībā kļuva par Medicīnas ierīču un zāļu noliktavas pārzini.

Ejot garām aptiekai, Toms iegriežas pie Dēmona – tā sauc skeletu, kas ir viņa pārziņā, tāpat kā adatas, zobārstniecības krēsls, defibrilatori un medikamenti, kas ir nepieciešami Ādažu garnizonā dienošo vairāku tūkstošu karavīru ārstēšanai.

“Mēs nodrošinām pamatu – konsultācijas un arī aprūpi, bet arīdzan vēl papildus lietas no zobārstniecības un arī no fizikālās rehabilitācijas. Mēs varam veikt manipulācijas, bet detalizētas ķirurģijas mēs neveicam. Pacientu diagnožu klāsts ir ļoti, ļoti plašs. No mazākā sasituma, līdz lūzumiem, jebkura veida traumām,” atklāj NBS Medicīnas aprūpes centra galvenā ārste, kapteine Laura Kalniņa.

Visbiežāk tiekot pieprasītas pretsāpju zāles, bet pēc dzīvošanas mežā – vēdera zāles un dažādas smēres. Noliktava arī tiekot regulāri papildināta. Piemēram, nesen tajā parādījās akupunktūras adatas un papildus kruķi. “Mums bija noteikts skaits kruķu, un tas bija ilgu periodu pietiekošs. Redzot, ka palielinās bāze un visa šī intensitāte kļūst arvien lielāka, tad mums bija situācija, kad mēs atdodam pēdējo kruķi,” piebilst Kalniņa.

Toms Jēkabsons atbild ne tikai par to, lai visi nepieciešamie medikamenti un ierīces armijniekiem būtu pieejami uzreiz, bet arī par medicīnas aparātu savlaicīgu sertifikāciju, apkopi, kalibrāciju un remontu. Toms ir pārliecināts, ka ar darbu viņam ir paveicies. Jau kopš bērnības viņš ir sapņojis kļūt par profesionālo kareivi.

“Pirmkārt, radi dienē. Otrkārt – atalgojums ir ļoti labs, sociālas garantijas, medicīna ir par velti, un tā pati būtība ir – gods kalpot Latvijai.”

Nākamgad Toms plāno iestāties Aizsardzības akadēmijā un profesionālajā dienestā. Tas viņam arī ļaus pavirzīties pa karjeras kāpnēm uz augšu, kļūstot par visa Noliktavas un medicīnas sektora vadītāju, jo šādu amatu var ieņemt tikai militāra persona.