Armijā bez uzplečiem: cilvēks, kurš rūpējas par NBS auto un pat tankiem

Pievienot komentāru

Patriotu nedēļas laikā LNT Ziņu dienests turpina sižetu sēriju “Armijā bez uzplečiem”. Tajā pievēršamies vairākām profesijām un darbiniekiem Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), taču šoreiz tām, kuras nav militārpersonas. Šoreiz devāmies uz garāžām, kur tiek veikta NBS autoparka apkope un remontēti pat tanki.

Cilvēkam no malas šis varētu šķist parasts autoserviss, taču oficiālais apzīmējums ir NBS Nodrošinājuma pavēlniecības autotransporta nodrošinājuma centrs. Konkrēti šajā, kas atrodas netālu no Rīgas klusā centra un tieši kaimiņos kādai lielai komercbankai, tiek apkopti NBS rīcībā esošie smagie auto.

“Šīs ir no Rīgas garnizona, Rīgas apkaimes automašīnas. Pārējās tiek sadalītas pa citiem remonta centriem, sadalīts vienmērīgi,” atzīst Nodrošinājuma pavēlniecības autoapkopes speciālists Kaspars Vinogradovs.

Interese par auto viņam radās jau skolas laikā. Šeit viņš parādījās pirms vairākiem gadiem. Pēc speciālās vidējās izglītības iegūšanas ar ierakstu diplomā – auto apkopes speciālists.

“Es sāku strādāt uz pusslodzi, apvienojot studijas ar darbu. Bija sludinājums internetā, aizsūtīju CV, laikam biju ideālais variants un nokļuvu šeit,” stāsta Kaspars.

Viņš daļēji apliecina pieņēmumu, ka bruņoto spēku transports, lai arī līdzīgs civilajiem analogiem, tomēr atšķiras no saviem “brāļiem”: “Tieši šis “Mercedes” ir ražots militāriem mērķiem. Tam ir pārbūvēta augšējā kaste, lai pārvadātu specifiskākas lietas. Tas ir izturīgāks.”

Lai arī auto ir Kaspara sirdslieta, pirmie soļi nemaz tik viegli nebija. Pirmkārt, liela daļa transporta ražota pagājušā gadsimta izskaņā. Otrkārt, kā jau katrs jaunietis, savulaik meta acis uz cita veida auto: “Manā gadījumā grūti bija tas, ka nebiju iepriekš saskāries ar kravas auto. (..) Bet arī jāpēta internetā specifiskākas lietas, bet auto nav jauns un par tādu auto arī nav daudz informācijas.”

Kā civilpersonai Kaspara uzdevumos ietilpst tieši transporta auto apkope. Tiem tehniskā apskate arī jāiziet reizi gadā. Bruņu tehniku labo paši karavīri, pirms tam izejot mācību kursu pie ražotāja, vai arī ražotājs to veic pie sevis.

Komentējot sava darba specifiku, Kaspars atzīst, ka tā iet roku rokā ar tā vadītājiem – izzinot, kam būtu jāpievērš uzmanība, utt. Viņš ir NBS neredzamā daļa. Bez uzplečiem, taču ar sajūtu, ka atrodas īstajā vietā.