Armija aicina bez militārās sagatavotības esošus pilsoņus pieteikties apmācības kursam

3 komentāri
Armija aicina bez militārās sagatavotības esošus pilsoņus pieteikties apmācības kursam
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Nacionālie bruņotie spēki aicina bez militārās sagatavotības esošus pilsoņus pieteikties apmācības kursam, kura sekmīga nokārtošanas gadījumā tie tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Rezervistu militārās apmācības kurss notiks no 25. jūlija līdz 30. augustam, un tam var pieteikties līdz 25. jūnijam. Šogad plānots apmācīt līdz 60 rezervistiem.

Pieteikties apmācības kursam var Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī. Militārajai apmācībai pieņems pilsoņus, kas atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko noteiks medicīniskā komisija.

Militārajai apmācībai nepieņems pilsoņus, kuriem ir sodāmība, kā arī tos pilsoņus, kuri ir atvaļināti no valsts dienesta par disciplīnas pārkāpumiem.

Tāpat apmācībai nevar pieteikties rezervisti, kuri dien Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Rezervistu militārajai apmācībai var pieteikties, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama bruņoto spēku tīmekļvietnes “www.mil.lv”, vai arī ierodoties Rezerves personāla uzskaites sektorā Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9.

Rezervista militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatu kursā, rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, šaušanas un sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna, bet kolektīvās apmācības līmenī – lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Tāpat rezervisti apgūst arī pamatus vienā no specialitātēm, piemēram, radiostaciju sakarnieks, granātnieks – operators, ložmetējnieks, ložmetējnieka palīgs, kā arī specialitātē, kas saistīta ar paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanu.

Kurss noslēgsies ar kolektīvo apmācību, kurā varēs apgūt lauka kaujas un citas iemaņas nodaļas līmenī, kā arī dalību militārajās mācībās “Wise Adder”.

Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti pildīs aktīvo dienestu, viņiem būs karavīra statuss un mācību laiks tiks ieskaitīts viņu izdienas stāžā. Rezervistus nodrošinās ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, karavīra uzturdevu, formas tērpu un nepieciešamo inventāru.

Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju, kurai netiks piemēroti nodokļi. To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām.

Sekmīgi apgūstot militārās apmācības kursu, rezervisti dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotajiem spēkiem miera laikā jāuztur 3000 militāri sagatavotu rezerves karavīru.

3 komentāri