Ārlietu ministrija izplata noderīgu informāciju Turcijā dzīvojošiem latviešiem

0 Komentāru
Ārlietu ministrija izplata noderīgu informāciju Turcijā dzīvojošiem latviešiem
AP/SCANPIX

Pēc traģiskajiem un asiņainajiem notikumiem Turcijas Ataruka lidostā Latvijas Ārlietu ministrija publicējusi informāciju, kur vajadzības gadījumā vērsties Latvijas iedzīvotājiem.

Proti, jaunāko informāciju Latvijas iedzīvotāji Turcijā var uzzināt, zvanot pa ārkārtas tālruni: +371 26 33 77 11.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji sazināties ar Konsulārā departamenta Palīdzības nodaļu var arī, rakstot uz e-pastu [email protected]

Otrdienas, 28. jūnija, vakarā Turcijas lielākās pilsētas Stambulas starptautiskajā lidostā Attaturk nogranduši vairāki spēcīgi sprādzieni. Pēc pēdējās Turcijas amatpersonu sniegtās oficiālās informācijas – terora aktos uzspridzinājušies trīs teroristi pašnāvnieki, bojā gājuši 28 cilvēki, 60 ievainoti.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijas vārdā izteicis visdziļāko līdzjūtību Turcijas tautai saistībā ar sprādzieniem Ataturka lidostā, Stambulā. Līdzjūtību izteicis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

TEKSTA TIEŠRAIDE: Stambulas lidostā teroristi pašnāvnieki sarīko sprādzienus un apšaudi; 28 bojā gājušie un 60 ievainoti

Turcijas policija norāda, ka terora aktu, visticamāk, sarīkojuši Islāma valsts jeb Daesh kaujinieki. Viņi bijuši vairāki  – par to liecina gan trīs teroristu pašnāvnieku izraisīti sprādzieni, gan apšaudes lidostas teritorijā.

Aculiecinieki vēsta par kādu varonīgu policistu, kurš pievarējis un nogāzis uz zemes vienu no teroristiem, taču viņam tomēr izdevies detonēt spridzekli.

Turcijas iedzīvotājiem sociālajā tīklā Facebook aktivizēta ”I’m safe” (”Esmu drošībā”) pogas funkcionalitāte, ar kuru var apliecināt draugiem un ģimenei, ka tās lietotājs ir neskarts un drošībā. Šo funkcionalitāti Facebook ierasti izmanto teroraktu un citu nelaimju gadījumos.

 
0 Komentāru