Ārkārtējās situācijas laikā aizliedz rīkot publiskus pasākumus virs 200 cilvēkiem

2 komentāri
Ārkārtējās situācijas laikā aizliedz rīkot publiskus pasākumus virs 200 cilvēkiem
DĀVIS ŪLANDS, F64

Ārkārtējās situācijas laikā no 13. marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kur vienkopus pulcējas virs 200 cilvēkiem, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes paziņoja amatpersonas.

“Pasaules Veselības organizācija konstatējusi, ka slimība nav apturama, bet tā ir ierobežojama. Lai izplatību ierobežotu, mums vismaz uz turpmākajām četrām nedēļām ir jāierobežo cilvēku kopā pulcēšanās,” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tāpat Kariņš akcentēja, ka mērķis ir panākt lēzenāku slimības norisi, tāpēc pēc diskusijām tika pieņemts lēmums izsludināt valstī ārkārtas stāvokli.

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju ”Covid-19” vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus.

Sazinoties ar Latgales vēstniecības “Gors” Mārketinga nodaļas vadītāju Edīti Husari, viņa sacīja, ka rītdien, 13. martā, notiks sapulce, kā tālāk rīkoties, kā pasākumus varētu pārcelt. Tāpat viņa uzsvēra, ka vēstniecība “Gors” ievēro ārkārtējās situācijas laikā izsludinātos drošības noteikumus un, sākot jau no rītdienas, “Gors” pasākumi nenotiks.

Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane pastāstīja, ka, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo stāvokli, teātrī no 13. marta līdz 14. aprīlim izrādes nenotiks ne Lielajā, ne Mazajā, ne arī Kamerzālē.

Arī uzņēmuma “BDG concerts” un “Positivus Music” vadītājs Ģirts Majors sacīja, ka plānotie pasākumi un koncerti nenotiks, kā to paredz ārkārtējās situācijas noteikumi. Viņš pastāstīja, ka tuvākajā laikā nebija gaidāmi vērienīgi koncerti, runa vairāk ir par mazākiem pasākumiem, kurus, iespējams, izdosies pārcelt.

Sia ”Bravo Events” pārstāve Danute Vareikaite aģentūrai LETA pastāstīja, ka saistībā ar ārkārtējo situāciju uzņēmums pārcels plānotos ”X Ambassadors”, Ivana Dorna un Filipa Kirkorova koncertus. Viņa norādīja, ka Kirkorova koncerts tagad tiek plānots 4. oktobrī.

Viņa nevarēja komentēt, vai un kā tiks organizēta naudas atmaksāšana, ja cilvēki nevarēs apmeklēt pasākumus jaunajos datumos.
2 komentāri