Ārkārtējās situācijas apstākļos aicina palīdzēt senioriem ar pārtikas un citu preču piegādi

Pievienot komentāru

Latvijas iedzīvotāji ir sākuši organizēt palīdzību cilvēkiem, kuriem šajā laikā klājas vissarežģītāk. Runa ir par palīdzību senioriem, kuri atrodas pašizolācijā. Aktīvākie iedzīvotāji senioriem piedāvā pārtikas un citu pirmās nepieciešamības preču piegādi uz mājām.

Daudziem senioriem gājiens uz veikalu var būt nopietns un sarežģīts sarīkojums. Daudzu preču nogādāšana uz mājām var būt pārāk smags uzdevums.

Rīdzinieks Viktors Rožkalns bija viens no pirmajiem, kurš ierosināja ideju par palīdzību senioriem. Viktors par savu ieceri uzrakstīja sociālajos tīklos, lai ierosinātu arī citiem pievērst uzmanību apkārtnes senioriem.

“Cik saprotu, internetā mans paziņojums bija diezgan populārs. Daudzi cilvēki to ir uztvēruši un savā apkaimē rīkojas līdzīgi,” saka Viktors un piebilst, ka viņš pašlaik strādā mājās, tāpēc viņam ir laiks, ko viņš var veltīt apkārtējiem.

Arī Ķeguma iedzīvotāja Jogita Pūpola-Some sociālajā tīklā “Facebook” ir ievietojusi ziņu, ka šajā laikā nevienu nedrīkst atstāt likteņa varā.

“Lūgums nodot šo informāciju tieši senioriem, varbūt zinām, ka blakus kāpņu telpā vai mājā, vai lauku mājā ir kāds, kurš netiek,” norāda Jogita.

Pašlaik Jogitai un Viktoram neviens seniors palīdzību nav lūdzis. Taču tas, visticamāk, ir tāpēc, ka seniorus grūti sasniegt, izmantojot sociālos tīklus. Viktors ziņas izplata jau piemirstiem paņēmieniem. “Būs jāmeklē kāds vecais, labais variants – paziņojums pie ziņojumu dēļa,” saka Viktors.

Viņš piebilst, ka ir tomēr jūtama piesardzība no senioru puses, kuri cenšas tikt galā saviem spēkiem, taču viņš aicina cilvēkus uzticēties apkārtējiem. Lūgums iedzīvotājiem, kuri ir gatavi palīdzēt, ievērot higiēnas drošības pasākumus un darīt visu, lai, palīdzot senioriem, viņi netiek pakļauti iespējai inficēties.