Ārkārtas situācijas laikā pieaug interese par militāro sfēru; kandidātu pārbaude – pastiprinātas piesardzības apstākļos

1 komentārs

Arī ārkārtējā situācijā Latvijas armija un zemessardze turpina uzņemt papildspēkus, un iedzīvotāju interese par militāro jomu ir pat pastiprinājusies. Viens no pirmajiem soļiem ir kandidātu veselības pārbaude. Lai tā notiktu droši, Rīgā ierīkota īpaša telts, kur ar militāro transportu no visas Latvijas atvesti kandidāti, kuru veselību izvērtē pastiprinātas piesardzības apstākļos.

Īpaša telts ierīkota Aizsardzības akadēmijas pagalmā, lai pārbaudāmos nošķirtu no akadēmijas studentiem un mācībspēkiem. Atbilstoši koronavīrusa piesardzības pasākumiem kandidāti savu rindu uz telti gaida krietni atstatus viens no otra. Ienākot iekšā, aizsargtērpos ģērbtie speciālisti izmēra temperatūru un paņem asins paraugus.

“Profesionālā dienesta karavīriem pārbaude ir garāka, jo viņiem ir psihodiagnostikas testēšana un fiziskie normatīvi. Bet tas jau ir ārpus šīs teritorijas. Šeit tieši redzam medicīniskās komisijas veikšanu,” stāsta Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieks Gunārs Upītis.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība ir daļēji ierobežota, kandidātu veselības pārbaudes notiek reizi nedēļā Rīgā, nodrošinot transportu no reģioniem uz pārbaudes vietu un atpakaļ. Vita uz pārbaudēm ieradusies no Bauskas un cer iestāties zemessardzē. “Pieņemt jaunus izaicinājumus dzīvē, saprast, ka var arī ko vairāk izdarīt. Lai ikdiena būtu interesantāka. Pārbaudīt savas robežas, spējas,” motivāciju skaidro Vita.

Starp sanākušajiem arī armijas kandidāti. Kaspars ikdienā strādā par automehāniķi, bet Latvijas militārajos spēkos iestāties nolēmis pēc parādes noskatīšanās klātienē. “Jā, mani tas riktīgi uzrunāja. Es gribētu izskatīties kā viņi!  Gribu darīt to pašu. Riktīgi apņēmos tikt iekšā profesionālajā dienestā,” apņēmības pilns ir Kaspars.

Laikā, kad daudzi zaudējuši darbu, armija īpaši mudina pievienoties profesionālajam dienestam, kur alga ir no 900 eiro uz rokas. Arī zemessardzē ir iespēja apgūt militārās zinības, kā arī līdzdarboties pazudušu personu meklēšanā, mežu ugunsgrēku dzēšanā, plūdu un to seku novēršanā, kā arī uzturēt un uzlabot fizisko sagatavotību un veselību.