3 komentāri
Arī “Tukuma straumes” ražotajā kaķu barībā atklāta neatļautā viela – karbamīds
Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār. (Foto: Pixabay.com)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds ir konstatēta arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos ”Tukuma straumes” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos.

Pārtikas un veterinārais dienests aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot savu mīluļu ēdināšanā šādus produktus:

• Pilnvērtīga barība suņiem ”Dogo ar mājputnu gaļu” – partijas Nr. 2993, derīguma termiņš – 24.07.2018.

• Pilnvērtīga barība suņiem ”Dogo ar mājputnu gaļu” – partijas Nr. 2780, derīguma termiņš – 08.06.2018.

• Barība kaķiem ”Ņau Ņau” – partijas Nr. 3052, derīguma termiņš – 04.08.2018.

• Pilnvērtīga barība suņiem ”Dogo ar gaļu” – partijas Nr. 2966, derīguma termiņš – 17.07.2018.

• Pilnvērtīga barība suņiem ”Dogo ar gaļu” – partijas Nr. 2806, derīguma termiņš – 12.06.2018.

Karbamīds konstatēts arī Polijā ražotajās izejvielās – alus raugā un putnu gaļas miltos. Tā kā izejvielas ražotas Polijā, PVD par konstatēto ziņos arī Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā, tādējādi par to informējot visu Eiropas Savienības dalībvalstu kontroles dienestus.

Barības un izejvielu analīzes veiktas vienā no vadošajām Eiropas laboratorijām – Dānijas Valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā pēc zinātniskā institūta “BIOR” pasūtījuma.

Kā jau informējām iepriekš, pēc tam kad suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds laboratoriski tika konstatēts vienā uzņēmuma ražotajā ”Dogo ar mājputnu gaļu” partijā, Pārtikas un veterinārais dienests apturēja visas uzņēmuma noliktavā esošās suņu barības izplatīšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

Piesārņotās dzīvnieku barības partijas ir jāizņem no tirdzniecības un jāiznīcina.

Pārtikas un veterinārais dienests turpina pārbaudes uzņēmumā, lai noskaidrotu, kā neatļautā viela varēja nonākt suņu un kaķu barībā.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

TOP komentāri

 • Iveta Štrauhmane
  0 0 0

  Iveta Štrauhmane

  Es arī nesaprotu,kapēc tada viela vispār ir pieejama pārtikas ražošanā. Jo kā skaidroja,ka sarunvalodā ta esot uzrīnviela. Nu kapēc tas jāpievieno barībai?!Stulbums.
 • Kaspars Zvirgzdiņš
  0 0 0

  Kaspars Zvirgzdiņš

  Bet dievojās ka nekādu kaitīgo vielu barībā nav...
 • Aiga Grīnberga-Sirsniņa
  0 0 0

  Aiga Grīnberga-Sirsniņa

  Es tiešām to nesaprotu, kāpēc tā ķīmija ir jāpievieno? Kas no tā mainās? Ko no tā iegūst ražotājs?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl