5 komentāri

Būtiski paplašināts automašīnu loks, kurām arī būs nepieciešams iegādāties transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polisi jeb OCTA.

Ministru kabinets atbalstījis grozījumus likumā, saskaņā ar ko polise nepieciešama ne vien tiem transportlīdzekļiem, kas piedalās reālā satiksmē, bet arī pārvietojoties slēgtās un privātās teritorijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Aija Zitcere
FM Finanšu tirgus politikas departamenta direktore

OCTA nepieciešama ne tikai tiem gadījumiem, kad transportlīdzekli izmanto ceļu satiksmē, bet jebkurā vietā, kur iespējama braukšana. Piemēram, traktors šķūnī vai pagalmā. Tas nav ceļš, bet tas arī attiecas uz OCTA. Apdrošināšana būtu nepieciešama.

Ar kādu skaitu papildus iegādātu polišu var rēķināties Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs precīzi šobrīd vēl nezina. Tāpat nav īsti zināms, vai ir bijuši precedenti, kad neapdrošināti auto slēgtās teritorijās būtu radījuši kādus zaudējumus.

Kopumā grozījumi likumā veikti vairākos punktos. Piemēram, paredzot zaudējumu piedzīšanu no autovadītājiem, kas ceļu satiksmes negadījumā iekļuvuši, braucot ar mehānisko pārnesumu kārbu, lai gan autovadītāja apliecība iegūta braukšanai ar automātisko.

TOP komentāri

 • braucējs
 • ...
  +5 +5 0

  ...

  Tādā garā turpinot, vajadzēs arī katru koku mežā apdrošināt un zāles stiebru pļavā...
 • Sandiz
  +1 +1 0

  Sandiz

  Tiem, kuri gadījumā nav saspieduši, ceru, ka drīzumā saspiedīs...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl