5 komentāri

Būtiski paplašināts automašīnu loks, kurām arī būs nepieciešams iegādāties transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polisi jeb OCTA.

Ministru kabinets atbalstījis grozījumus likumā, saskaņā ar ko polise nepieciešama ne vien tiem transportlīdzekļiem, kas piedalās reālā satiksmē, bet arī pārvietojoties slēgtās un privātās teritorijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Aija Zitcere
FM Finanšu tirgus politikas departamenta direktore

OCTA nepieciešama ne tikai tiem gadījumiem, kad transportlīdzekli izmanto ceļu satiksmē, bet jebkurā vietā, kur iespējama braukšana. Piemēram, traktors šķūnī vai pagalmā. Tas nav ceļš, bet tas arī attiecas uz OCTA. Apdrošināšana būtu nepieciešama.

Ar kādu skaitu papildus iegādātu polišu var rēķināties Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs precīzi šobrīd vēl nezina. Tāpat nav īsti zināms, vai ir bijuši precedenti, kad neapdrošināti auto slēgtās teritorijās būtu radījuši kādus zaudējumus.

Kopumā grozījumi likumā veikti vairākos punktos. Piemēram, paredzot zaudējumu piedzīšanu no autovadītājiem, kas ceļu satiksmes negadījumā iekļuvuši, braucot ar mehānisko pārnesumu kārbu, lai gan autovadītāja apliecība iegūta braukšanai ar automātisko.

TOP komentāri

 • braucējs
 • ...
  +5 +5 0

  ...

  Tādā garā turpinot, vajadzēs arī katru koku mežā apdrošināt un zāles stiebru pļavā...
 • Sandiz
  +1 +1 0

  Sandiz

  Tiem, kuri gadījumā nav saspieduši, ceru, ka drīzumā saspiedīs...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl