Arī šogad svētku laikā būs pieejams bērnu uzticības tālrunis

Pievienot komentāru
Arī šogad svētku laikā būs pieejams bērnu uzticības tālrunis
Dace Āķe (Foto: LETA)

Ziemassvētkus visvairāk gaida bērni, taču ne vienmēr jaukas dāvanas zem eglītes ir tas, kas rada lielāko prieku.

Kamēr vieniem Ziemassvētku brīvdienas ir kopā sanākšanas laiks, citiem tās atnes vientulību. Tādēļ arī sestdien, 23.decembrī, darbu īpašā režīmā uzsāk bērnu uzticības tālrunis.

Bezmaksas psiholoģisko atbalstu un palīdzību pa telefonu 116111 bērni, pusaudži un arī viņu vecāki var saņemt visa gada garumā, taču periods starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu ir īpašs. Psihologi skaidro, ka šajā laikā sabiedrība it kā sadalās – vieniem tā ir iespēja beidzot būt kopā ar ģimeni, bet citiem – skaudri izjust, ka tās nav. Jo īpaši bērni.

Dace Āķe
VBTAI Ģimeņu atbalsta departamenta direktores vietniece

Svētku laikā ikdienas problēmas nekur nepazūd, tās būtībā šķiet vēl asākas. Bērni mēģina tās noslēpt, mēģina nerunāt par to. Jo, nu, kā tad, kā tad sarūgtināšu vecākus svētku laikā. Tie ir jautājumi, ar kuriem daudz saskaramies.

Ja parasti ierastākie jautājumi ir par attiecībām ar pretējo dzimumu, pubertāti, gada nogalē tendence krasi mainās – tās ir attiecības ģimenē, sekmes, vientulība.

Marija Sorokina
VBTAI uzticības tālruņa konsultante

Bērns izmisīgi raud, un viņš stāsta, ka viņam kā sods ir palikšana vienam Ziemassvētkos. Vecākiem bija gaidas mācībās saņemt lielāku atzīmi, bet bērns tādu nav atnesis.

Gadu no gada statistika mainās. Taču šajā akcijā, kurai dots nosaukums “Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs”, zvanītāju skaits ir simtos.