Arī šogad skolās izsniegs pienu, augļus un dārzeņus

Komentāri

Arī šogad turpinās piena un augļu-dārzeņu izsniegšanas programma skolās!

Tāpat kā iepriekš pienu bez maksas saņems pirmsskolu audzēkņi un sākumskolas un pamatskolas skolēni, bet augļi un dārzeņi, kas līdz šim bija pieejami tikai skolās, no 1. novembra nonāks arī uz bērndārznieku galdiem un būs pieejami aptuveni trīs mēnešus trīs reizes nedēļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piena piegādes gan kļūs retākas. Ja iepriekšējos gados to piegādāja katru dienu visu mācību gada garumā, tad šogad ar to varēs mieloties trīs reizes nedēļā septiņus mēnešus.

Dace Freimane
ZM Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja

Pienam nebija noteikts maksimālais apmērs no EK puses, tātad nebija noteikta šī aploksne. Savukārt skolas auglim šī aploksne bija noteikta visu laiku un šobrīd ir tā, ka abām programmām ir noteikti ES griezti gan pienam, gan auglim. Piena programmai ņemot vērā jaunos EK piešķīrumus naudiņas ir mazāk.

Zemkopības ministrijas statistika liecina, ka gan piena, gan dārzeņu-augļu programmā ar katru gadu iesaistās arvien vairāk skolu, taču līdz šim nav veikts visaptverošs pētījums, cik lielu daļu piedāvāto produktu bērni tiešām apēd, un cik nonāk atkritumos?

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl