Arī šogad skolās izsniegs pienu, augļus un dārzeņus

Komentāri

Arī šogad turpinās piena un augļu-dārzeņu izsniegšanas programma skolās!

Tāpat kā iepriekš pienu bez maksas saņems pirmsskolu audzēkņi un sākumskolas un pamatskolas skolēni, bet augļi un dārzeņi, kas līdz šim bija pieejami tikai skolās, no 1. novembra nonāks arī uz bērndārznieku galdiem un būs pieejami aptuveni trīs mēnešus trīs reizes nedēļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piena piegādes gan kļūs retākas. Ja iepriekšējos gados to piegādāja katru dienu visu mācību gada garumā, tad šogad ar to varēs mieloties trīs reizes nedēļā septiņus mēnešus.

Dace Freimane
ZM Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja

Pienam nebija noteikts maksimālais apmērs no EK puses, tātad nebija noteikta šī aploksne. Savukārt skolas auglim šī aploksne bija noteikta visu laiku un šobrīd ir tā, ka abām programmām ir noteikti ES griezti gan pienam, gan auglim. Piena programmai ņemot vērā jaunos EK piešķīrumus naudiņas ir mazāk.

Zemkopības ministrijas statistika liecina, ka gan piena, gan dārzeņu-augļu programmā ar katru gadu iesaistās arvien vairāk skolu, taču līdz šim nav veikts visaptverošs pētījums, cik lielu daļu piedāvāto produktu bērni tiešām apēd, un cik nonāk atkritumos?

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl