Arī “Progresīvie” atbalsta vienreizēja pabalsta piešķiršanu par katru bērnu ģimenē

23 komentāri
Arī “Progresīvie” atbalsta vienreizēja pabalsta piešķiršanu par katru bērnu ģimenē
ĢIRTS OZOLIŅŠ/F64

Arī partija “Progresīvie” aicina valdību “rīkoties izlēmīgi”, vienreizēji piešķirot 500 eiro pabalstu par katru bērnu ģimenē Covid-19 ierobežojumu seku mazināšanai.

Ar šādu rosinājumu pirmdien nāca klajā Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA, aicinot koalīciju vienoties par vienreizēja pabalsta izmaksu ģimenēm, par katru bērnu izmaksājot 500 eiro. NA to rosina, lai mazinātu Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu sekas.

Lasi vēl: Covid-19 ierobežojumu seku mazināšanai NA rosina izmaksāt vienreizēju pabalstu ģimenēm ar bērniem

“Uzskatām, ka ārkārtas stāvokļa apstākļos valdībai ir jārīkojas ātri un izlēmīgi, piešķirot šo atbalstu nekavējoties, lai sāktu darbu pie nākamajiem atbalsta mehānismiem,” aģentūru LETA informēja “Progresīvie” ģenerālsekretāre Lelde Vaivode.

Partijā uzskata, ka atbalsts par katru bērnu uzlabos situāciju simtiem tūkstošu ģimenēm un radīs lielāku drošības sajūtu. “Mēs jau janvārī aicinājām valdību rīkoties, lemjot par 100 eiro ikmēneša piemaksu par katru bērnu pie ģimenes valsts pabalsta. Prognozējam, ka valdības koalīcijā izskatītais priekšlikums par 500 eiro izmaksu atbilstu 100 eiro mēnesī izmaksai, ja ārkārtas situācija turpinās līdz 6. aprīlim,” pauž partijā.

Politiskajā spēka ieskatā, valdība ar šā priekšlikuma apspriešanu esot atbildējusi “uz mūsu aicinājumu un sadzirdējusi vecāku ikdienas rūpes”.

“Izmaksāt 500 eiro vienā reizē vai 100 eiro ik mēnesi piecus mēnešus ir nebūtiskas detaļas. Izmaksas kārtība nemainīs rezultātu. Svarīgākais ir pēc iespējas ātrāk vienoties un sniegt būtisku atbalstu, kuru gaida visi Latvijas vecāki,” pauž “Progresīvo” valdes loceklis, sociologs Igors Kļaviņš.

“Valdībai ir jārīkojas ātri un izlēmīgi, lai krīze nesaasinātu ģimeņu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību,” pauž politiķis.

Kā ziņots, NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars norāda, ka daudzas ģimenes patlaban piedzīvo ienākumu sarukumu, kā arī bērni jau ilgstoši mācās mājās, ģimenes pielāgo savu ikdienu un iegādājas dažādas mācībām nepieciešamas preces.

Nacionālās apvienības ieskatā, ģimenēm varētu izmaksāt vienreizēju pabalstu – 500 eiro par katru bērnu. Tostarp pabalsts tiktu izmaksāts arī par aizbildniecībā vai audžuģimenē esošiem bērniem. NA aplēses liecina, ka kopumā šim mērķim būtu nepieciešami 170 miljoni eiro. Viņuprāt, pabalsta izmaksu varētu uzsākt no 1. marta.

Papildus partija rosina veikt piemaksas ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti – 250 eiro, kā arī daudzbērnu ģimenēm – 250 līdz 500 eiro. Par bērniem vecumā līdz 24 gadiem, ja viņi ir apgādībā un mācās, piemaksa būtu 250 eiro. Šādām papildu piemaksām būtu nepieciešami 23 miljoni eiro, informēja NA.

23 komentāri