Arī par lietu būs jāmaksā! Rīgas ūdens vēlas iekasēt naudu par ūdens novadi…

20 komentāri

Arī par nokrišņiem būs jāmaksā! Turpmāk arī par lietus ūdens novadi Latvijā piemēros maksu. Uzņēmums Rīgas ūdens paziņojis, ka daļai klientu atsevišķa maksa par to rēķinos parādīsies jau jūlijā. Kam par šo pakalpojumu būs jāmaksā un kāpēc?

Vairums iedzīvotāju par Rīgas ūdens plāniem daļai klientu ieviest maksu par lietus ūdens aizvadi ir šokēti. Daudzi Āgenskalna iemītnieki smejoties saka: lietus lija arī iepriekš, bet jāmaksā nebija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums Rīgas ūdens skaidro, ka uz atsevišķu vienošanos pamata maksa par lietus ūdens novadi daļai klientu jau piemērota līdz šim. Tagad ar tādu saskarsies arī citi klienti vietās, kur saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma nav atdalīta no lietus ūdens sistēmas. Ja ūdens nonāk kopsistēmā, tas aizplūst uz bioloģisko attīrīšanas staciju Daugavgrīvā, un šis process maksā tikpat daudz, cik notekūdeņu attīrīšana.

Kopumā jaunā maksa skars aptuveni 4500 objektu – tostarp gan daudzdzīvokļu namus, gan privātmājas. Maksājamās summas aprēķinās pēc Latvijas būvnormatīvā iekļautas formulas ar koeficientiem.

Summas, kas rīdziniekiem jāmaksā par lietus ūdens aizvadi, ir ļoti dažādas. Tās atkarīgas no teritorijas platības un seguma veida. Ja teritoriju klāj zāle, tad piemērotais koeficients ir zemāks, jo tiek pieņemts, ka grunts pati uzsūc lietus ūdeni, bet, ja teritorija ir, piemēram, asfaltēta maksa ir daudz augstāka.

Jūnijā iedzīvotāji saņems informatīvus paziņojumus par turpmāko maksu. 2 mēnešu laikā tie, kas uzskatīs, ka maksa ir nepamatota, varēs vērsties Rīgas ūdenī, lai speciālisti klātienē ierastos un pārliecinātos par lietus ūdens novades iespējām teritorijā un, iespējams, mainītu piemēroto aprēķinu. Tikmēr pilsētas Satiksmes departaments LNT Ziņām apliecināja, ka pārējā pilsētas daļā, par ko atbild Rīgas dome, atsevišķa maksa par lietus ūdens novadi netiks piemērota.

Video

TOP komentāri

 • Seniors
  +5 +5 0

  Seniors

  Usakovs , ar visu savu komandu , ir sagajis griste ! Driz maksasim , ari par Saules spidesanu ! Cik gan cilveki , var palikt DEBILI , kad tiek pie varas !
 • Ragana
  +2 +2 0

  Ragana

  Nu feini,nu. Vēl salīdzinoši nesen cilvēki smiedamies runāja-drīz jau būs jāmaksā par gaisu. Manuprāt tas brīdis vairs nav tālu. Kā Uškoviņš par to vēl nav aizdomājies. Katru mēnesi no cilvēka pa eirikam un,lūk,cik daudz naudiņas būs.
 • Visiem gudrajiem!
  +1 +1 0

  Visiem gudrajiem!

  Varētu domāt, ka tagad lietus ūdens pats savācas un izgaist pēc kāda sētnieka knipja vēziena. Vai ari kāds mistisks onkulis ar biezu maku par šo maksāja no savas kabatas, bet tagad liek maksāt pat neko. Kā jums liekas - tam lietus ūdenim nav nepieciešama infrastruktura aiztecēšanai, apstrādei, attīrīšanai utt???? Šobrīd tam nav specīali atvēlēta maksa, MAKSĀ TĀPAT VISI Rīgas iedzīvotāji. Kāpēc tantei privātmājā jāmaksā par tieme dažiem biezajiem rīgas centrā? Pavisam godīga naudas sadale. Ataraduši ar ko salīdzināt = par gaisu..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl