13 komentāri

Latvijā ar aizklātu seju publiskā vietā atrasties nevarēs un par šīs normas pārkāpšanu draudēs sods. Valdības komitejā šodien konceptuāli atbalstīts likumprojekts, lai tiktu ieviesti visaptveroši sejas aizsegšanas ierobežojumi, līdzīgi tiem, kas ir spēkā citās Eiropas valstīs. Piemēram, Francijā par šo normu pārkāpšanu jāmaksā no 150 eiro.

Diskusiju par seju aizsedzoša apģērba nēsāšanas ierobežošanu publiskās vietās tika sākta pirms 2 gadiem, bēgļu krīzes kulminācijā, kad Latvija apņēmās uzņemt vairākus simtus patvēruma meklētāju. Līdzīgi ierobežojumi jau ieviesti
Francijā, Beļģijā, Bulgārijā, Nīderlandē, Austrijā, Vācijā, Šveicē, daļēji arī Spānijā un Itālijā. Latvijā attiecīgs likums varētu tikt pieņemts tuvāko mēnešu laikā.

Likumprojekta vadlīnijās gan ietverti virkne izņēmumu, kur sejas aizsegšana pieļaujama, tostarp dažādās profesijās – ārstiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, arī dažādos kultūras un mākslas pasākumos, sporta aktivitātēs. Atsevišķi iebildumi pret piedāvāto regulējumu gan ir Ārlietu ministrijai, kuras skatījumā tas ir pārāk strikts.

Jāpiebilst, ka Francijā par aizlieguma neievērošanu draud 150 eiro sods, Beļģijā – jāmaksā 200 eiro. Latvijā soda nauda varētu būt līdzīga. Pēc apstiprināšanas valdībā, gala lēmums par sejas ierobežojumu ieviešanu būs jāpieņem Saeimai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl