Arī invalīdiem, skolēniem un represētājiem braucieni būs jāreģistrē elektroniski

Komentāri
Arī invalīdiem, skolēniem un represētājiem braucieni būs jāreģistrē elektroniski
Foto: LETA

Latvijā plānots ieviest jaunu kārtību, reģistrējot braucienus sabiedriskajā transportā – no 2017. gada plānots ieviest elektronisko reģistrēšanos arī tām pasažieru grupām, kas saņem atvieglojumus sabiedriskā transporta izmantošanai, informē Pārresoru koordinācijas centrs.

Jaunā sistēma ir attiecināma uz trim pasažieru kategorijām, kas saņem 100% atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā: personām ar I un II grupas invaliditāti, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Minēto kategoriju pasažieriem būs jāatver norēķinu konts norēķinu iestādē, lai saņemtu sīkmaksājumu karti. Šī karte pildīs elektroniska braukšanas identifikācijas līdzekļa funkciju.

Iespējams, ka jaunā sistēma attieksies arī uz skolēniem, kas dzīvo ārpus pilsētas, ja šo pasažieru dzīvesvietas novada pašvaldība izmantos kompensācijas aprēķināšanai pasažiera elektronisku identifikāciju transportlīdzeklī.

Par jauno kārtību tiks spriests 10. martā.

Šobrīd personām, kurām valsts noteikusi 100% braukšanas maksas atvieglojumus, braukšanas biļetes tiek izsniegtas, uzrādot attiecīgai kategorijai atbilstošu apliecību. Minētajiem pasažieriem tiek izsniegtas biļetes ar 100% atlaidi jeb ”nulles biļetes”.

Lasi vēl