“Arī dramatiski pārkāpumi!” Studentu kopmītnēs konstatē ugunsdrošības pārkāpumus

0 Komentāru

Naktī galvaspilsētā negaidīti veicot pārbaudes studentu viesnīcās, konstatēta virkne ugunsdrošības pārkāpumu. Atsevišķas mācību iestādes pret saviem studējošajiem rīkojušās klaji bezatbildīgi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā pārbaudījis 34 studentu kopmītnes galvaspilsētā. Fiksēti arī dramatiski ugunsdrošības pārkāpumi, taču dienests neatklāj, tieši kurās kopmītnēs. Ugunsdzēsēji norāda, ka vainīgais zina par pārkāpuma smagumu un jau ir saņēmis bargāko administratīvo sodu.

“Lielākai daļai problēmas, ka evakuācijas izejas ārkārtas situācijai, kas paredzētas, ir noslēgtas tā, ka tas, kas noteikts Ministru kabineta noteikumos par trīs sekunžu atvēršanu, lielākā daļa šīs prasības nespēj izpildīt. Tātad risinājums [būtu], ka šīs durvis tiktu pieslēgtas pie automātikas un tās momentā atbloķētos,” saka VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš.

Citviet nestrādājusi arī ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācija. Tas savukārt nozīmē, ka iemītnieki savlaicīgi nesaņems informāciju par ugunsgrēka izcelšanos. “Ja nav savlaikus paziņots, tad vēl evakuācijas durvis ir aizslēgtas papildus tam, tad rezultāts var būt diezgan bēdīgs,” secina VUGD pārstāvis.

Rīgas Tehniskajai universitātei galvaspilsētā negaidītajā nakts vizītē pārbaudītas visas septiņas kopmītnes, taču augstskola vēl nezina pārbaužu rezultātus.

“Dienesta viesnīcās, kas mums 2014. gadā ir pilnībā renovētas, mums pat uzteica, ka nav pat ko aizrādīt. Par pārējām, kas celtas jau labu laiku atpakaļ – 60. gados, protams, mazas niansītes ir. Piemēram, panikas rokturis, ko uz rezerves durvīm nevaram uzlikt, jo tās fiziski ir koka, vai evakuācijas plānā ceļš nav iezīmēts zaļā krāsā, kā tas ir pēc šodienas noteikumiem, bet ir vēl palicis sarkanā krāsā,” stāsta RTU Studentu viesnīcu nodaļas vadītāja Iveta Sveržicka.

Arī Latvijas Universitāte (LU), kuras kopmītnes pārbaudītas, rezultātus vēl nezina. “Pret ugunsdrošību universitāte attiecas ļoti atbildīgi. Universitātei ir ugunsdrošības inženieris, kurš seko līdzi normu izpildei, personāla apmācībai, līdz ar to šis jautājums nav novārtā, tam tiek sekots līdzi,” saka LU Tehniskā nodrošinājuma daļas inženieris Ivars Trūps.

Jāpiebilst, ka studentu kopmītnes ir ne tikai augstskolām, bet arī profesionālajām skolām. Ugunsdzēsēji šomēnes turpinās negaidītās pārbaudes nakts laikā objektos, kur nakšņo cilvēki. Piemēram, sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcās un internātskolās.

0 Komentāru