Komentāri

Šo dienu gadā visvairāk gaida arhitekti – tā ir diena, kad tiek apbalvoti skaistākie un reizē saimnieciskākie, kā arī videi draudzīgākie arhitektūras šedevri. Taču šis gads paliks atmiņā ar to, ka neviens no projektiem nav izcīnijis galveno balvu. 

Par spīti nebūt ne vasarīgajiem laika apstākļiem pasākums notika zem klajas debess. Kā jau apbalvošanas ceremonijās, gaisotne bija pacilāta, sanākušie sildījās ar vīna glāzēm un labu mūziku. Taču, kas šogad ir īpaši jāizceļ – neviens no iesniegtajiem arhitektūras projektiem nesaņem galveno balvu, jo žūrijas komisija ir lēmusi, ka neviens no projektiem nav pārāks par pārējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl pāris stundas pirms ceremonijas sākuma žūrijas komisija pie pusdienām apsprieda šī gada laureātus. Uz balvu pretendēja 38 arhitektūras darbi, no kuriem žūrija atlasīja 13 labākos. To vidū – gan sabiedriskas ēkas, gan privātīpašumi. Atzinību izpelnījās 4i projekti – Rēzeknes augstskolas inženierstudiju fakultātes korpuss, dzīvokļu nams Vecrīgā, Dabas koncertzāles paviljons un atpūtas nams Talsu novadā – Brieži. Taču, pretēji citiem gadiem, žūrijas acīs neviens nav pelnījis galveno balvu.

Beidzot renovētā Rundāles pils vērtēta ārpus konkurences tās unikālās kultūrvēsturiskās nozīmes dēļ, un ārvalstu kolēģi piekrituši – tā esot otra Versaļa. Savukārt Gaismas pils gan šo īpašo statusu zaudēja. Kā uzskata Gaile, ārvalstu kolēģi ļāvuši paskatīties uz bibliotēku profesionāli, bez sentimentālās 25 gadu ilgās gaidīšanas piegaršas. Tad arī nolemts, ka īpašo balvu tā nesaņems.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl