Arhitektūras gada balvu šoreiz neiegūst neviens. Uzvar visi četri finālisti.

Komentāri

Šo dienu gadā visvairāk gaida arhitekti – tā ir diena, kad tiek apbalvoti skaistākie un reizē saimnieciskākie, kā arī videi draudzīgākie arhitektūras šedevri. Taču šis gads paliks atmiņā ar to, ka neviens no projektiem nav izcīnijis galveno balvu. 

Par spīti nebūt ne vasarīgajiem laika apstākļiem pasākums notika zem klajas debess. Kā jau apbalvošanas ceremonijās, gaisotne bija pacilāta, sanākušie sildījās ar vīna glāzēm un labu mūziku. Taču, kas šogad ir īpaši jāizceļ – neviens no iesniegtajiem arhitektūras projektiem nesaņem galveno balvu, jo žūrijas komisija ir lēmusi, ka neviens no projektiem nav pārāks par pārējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl pāris stundas pirms ceremonijas sākuma žūrijas komisija pie pusdienām apsprieda šī gada laureātus. Uz balvu pretendēja 38 arhitektūras darbi, no kuriem žūrija atlasīja 13 labākos. To vidū – gan sabiedriskas ēkas, gan privātīpašumi. Atzinību izpelnījās 4i projekti – Rēzeknes augstskolas inženierstudiju fakultātes korpuss, dzīvokļu nams Vecrīgā, Dabas koncertzāles paviljons un atpūtas nams Talsu novadā – Brieži. Taču, pretēji citiem gadiem, žūrijas acīs neviens nav pelnījis galveno balvu.

Beidzot renovētā Rundāles pils vērtēta ārpus konkurences tās unikālās kultūrvēsturiskās nozīmes dēļ, un ārvalstu kolēģi piekrituši – tā esot otra Versaļa. Savukārt Gaismas pils gan šo īpašo statusu zaudēja. Kā uzskata Gaile, ārvalstu kolēģi ļāvuši paskatīties uz bibliotēku profesionāli, bez sentimentālās 25 gadu ilgās gaidīšanas piegaršas. Tad arī nolemts, ka īpašo balvu tā nesaņems.

Lasi vēl