Arhitekts: No apkaimju attīstības viedokļa akustisko koncertzāli būtu vērtīgi izveidot Spīķeros vai Andrejsalā

1 komentārs

No apkaimju attīstības viedokļa Nacionālo akustisko koncertzāli būtu vērtīgi izveidot Spīķeros vai Andrejsalā, intervijā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundes” sacīja arhitekts Pēteris Bajārs.

Bajārs teica, ka akustiskās koncertzāles izbūve Rīgas domes apspriestajā Rīgas Kongresu namā būtu ļoti lieliska iespēja. Paceļot ēkas jumtu, tajā iespējams nodrošināt “vienu lielisku koncertzāli”.

Viņš teica, ka Rīgas Kongresu nams atbilst arī jauno Eiropas tendenču kritērijiem, bet, Bajāra ieskatā, būtiskākais akustiskās koncertzāles izveides pienesums ir apkaimes attīstība, un tādā gadījumā gan Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu, gan Andrejsala būtu daudz vērtīgākas vietas šādas koncertzāles izveidei.

RD Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV) apliecināja, ka Rīgas domei ir ļoti svarīgi, lai galvaspilsētā būtu akustiskā koncertzāle. Tāpēc pētītas pašas domes opcijas, kur šim nolūkam piedāvāt telpas. Kā iespēja izskatīts arī Rīgas Kongresu nams. Eksperti esot secinājuši, ka šajā ēkā, to nejaucot nost, tas ir iespējams, bet jāizbūvē aukstāki griesti un jāizbūvē vēl viena siena.

Andersone apstiprināja, ka Latvijas Arhitektu savienības (LAS) ceturtdien, 10. jūnijā, nosauks Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu izvērtēšanas rezultātus.

“Mēs gribam zināt, kas būs tie trīs finālisti, mēs ceram, ka tas būs [arī] Rīgas Kongresu nams. Tad mēs iesim un tālāk ar Kultūras ministriju runāsim, kādā stadijā ir Rīgas Kongresu nams un cik liela ir iespēja, ka tajā būs akustiskā koncertzāle. (..) Mēs kā Rīga gribam koncertzāli jebkurā vietā, tā arī var būt Andrejsalā, Spīķeros vai citā vietā pilsētā. Kultūras ministrijai ir jānāk ar savu viedokli un redzējumu,” sacīja Andersone, piebilstot, ka dome jūnijā vēlētos no KM saņemt atbildi, cik liela ir iespēja, ka Rīgas Kongresu namā taptu akustiskā koncertzāle.

Vienlaikus viņa piebilda, ja arī Kongresu nams nebūs kā izvēle akustiskās koncertzāles izveidei, Rīgas dome visdrīzāk to tāpat modernizēs.

Jau ziņots, ka LAS, atsaucoties kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) aicinājumam, piedāvāja plānu Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes atrašanās vietas izvēlei, potenciālo novietņu analīzei identificējot 36 iespējamās lokācijas Rīgā. Pirmajā izvērtēšanas posmā uz tālāko izpēti tika virzītas 11 novietnes.

Šonedēļ noslēdzas LAS Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamo novietņu Rīgā izvērtēšanas noslēguma posms, kurā padziļināti analizētas sešas konkurētspējīgākās vietas – AB dambis, Andrejostas iela 17 Andrejsalā, Elizabetes iela 2 kopā ar Kronvalda bulvāri 6, Uzvaras parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rīgas Kongresu nams un Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu.
1 komentārs