Arhitekts: Kalnciema ielas grausta vēsturisko jūgendstila fasādi varēja saglābt, ja nebūtu tik lielas steigas

2 komentāri

Kalnciema ielas grausta kādreiz tik skaisto, vēsturisko jūgendstila fasādi varēja saglābt, ja nebūtu tik lielas steigas. Par to pārliecināts arhitekts Oto Ozols. Tikmēr ēkas īpašnieki – igauņu firma – aizvien neatklāj, ko tad būvēs šajā vietā. Domē apgalvo, ka nekādi debesskrāpji te nebūšot.

Kalnciema ielas ēku pudurī arvien aktīvi rosās strādnieki. Pa milzīgo gruvešu kaudzi brauc smagā tehnika, un šķirotājs sadala būvgružus smilšu, akmeņu un citu atkritumu čupās. Vēsturiskā fasāde pa pusei nograuta. Iepriekš izskanējušās bažas, ka vēsturiskā nama vietā sliesies daudzstāvu ēku, pašvaldība noliedz.

Ilze Purmale
Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāve

Šeit nekādā veidā 12 stāvu apbūve nav iespējama! Ne šodien, ne arī nākotnē. 12 stāvi bija noteikti tikai viena iemesla dēļ, – lai saglabātu attīstības koncepciju, kas nosaka augstbūvju puduri Ķīpsalas dienvidu daļā, kas pāriet uz kultūrvēsturisko daļu, ar tādu kā buferi.

Arhitekts Oto Ozols pārdzīvo par lielo steigu, kādā veikti darbi. Viņš ir pārliecināts, ka, rīkojoties lēnāk un apdomīgāk, Rīgas vēsturiskos vaibstus varētu saglābt.

“Vislielākā bēda, ka tika nojaukta fasāde, kuru varēja saglabāt. Tikai vajadzēja ilgāku laiku. Pāris mēnešus, lai izveidotu projektu, lai varētu fasādi nostiprināt. Netika izvēlēts ilgākais scenārijs, bet ātri nojaukt. Tas ir tas zaudējums sabiedrībai,” norāda Ozols.

Savukārt “CMB” būvinženieris Māris Briška norāda: “Mēs šobrīd precizējam zonu un demontējam līdz stūra fasādes vidējai daļai, lai nodrošinātu, ka šeit ir daļēji pārsegumi palikuši. Ja uzsnieg sniegs vai lietus, pārsegums var sagrūt, var bojāt āra sienu.”

TV3 Ziņas pie ēkas sastapa arī igauņu firmas “Novira Capital” pārstāvi. Viņš gan neatklāja savu vārdu un to, ko tad šajā vietā plānots būvēt.

Arī “Novira Corporate Services” galvenais jurists Aleksejs Nikolajenko iepriekš TV3 Ziņām neatklāja uzņēmuma plānus, vien pauda nožēlu, ka vēsturiskais nams nodedzis, jo tas licis pārskatīt nākotnes ieceres.

2 komentāri