2 komentāri
Arhibīskaps Vanags: Cilvēkus darīs brīvus došana un piedošana
Foto: LETA

Cilvēkus dara brīvus došana un piedošana, šodien dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Vanags aicināja katram ielūkoties savā dzīvē un saprast, kur tajā ir vecā, labā Kristus augšāmcelšanās, norādot, ka ir liela atšķirība iet savu ceļu ar vai bez Kristus augšāmcelšanos. Arhibīskaps īpaši uzsvēra jēdzienu force majeure jeb nepārvaramu varu, un parasti ar to saprotot kādu dabas katastrofu, epidēmiju, valsts apvērsumu. “Varam tikai cerēt, ka nekas tāds mūsu dzīvi neaizskars,” sacīja Vanags.

Arhibīskaps arī norādīja, ka ir viens force majeure, ko gatavojam paši, proti, kapakmens, kas ir nepārvarama vara un kas izmaina visu. “Lieldienu rītā atausa, ka Jēzus ir nepārvarama vara, kas nelūdz un neklauvējas, bet augšāmceļas,” tā uzsvēra Vanags.

Arhibīskaps uzsvēra, ka mūsu dzīvē var pienākt brīdis, kad mums ceļu var aizšķērsot nepārvarama vara, kad neredzēsim ceļu tālāk, jautājot, ko mums tajā brīdī nozīmēs Kristus augšāmcelšanās un vai tam, ka Kristus ir dzīvs, vispār ir kāda nozīme reālās dzīves reālā situācijā.

“Vai tas kaut ko nozīmē koptu kristietim, kas stāv uz ceļiem ar aizsietām acīm ar islāmista zobenu virs galvas mirkli, pirms tam krīt?” tā jautāja Vanags, turpinot, ka augšāmcelšanās nekļūst par radikālu izeju ar to vien, ka “esam dzirdējuši Lieldienu stāstu un noglabājuši to atmiņā”.

“Mēdz teikt, ja esi ieraudzījis mērķi, tad ej uz to, ja nevari paiet, tad rāpo, ja nevari rāpot, tad vismaz nogulies tajā virzienā. Arī mums ir brīži, kad mēs nespējam ne paiet, ne parāpot, neesam spējīgi uz ticības varoņdarbiem, tomēr mums ir mūsu tradīcija,” tā teica Vanags, atgādinot, ka cilvēkus darīs brīvus došana un piedošana.

TOP komentāri

 • par brīvību....
  +1 +1 0

  par brīvību....

  Cilvēkus var darīt brīvus ,, laimīgus Mīlestība uz Dievu un līdzcilvēkiem ik dien, ne kādu stundu vai laiku... patreizējais pārmēru ļaunums tautā nevar nest laimi.. diez vai vēl lielāku pakāpi ļaunumā var sasniegt.. skaudības, aprunāšanas , slepkavības bērnu, lielu cilvēku .. izvirtība vislielākā mērā -kas Bībeliski saucas maucība... vai Dievs var svētīt tādu tautu, kas viscaur nostājusies pret Viņu; Kristu -mācību?????
 • Ziedīte Krūmiņa
  0 0 0

  Ziedīte Krūmiņa

  Arhibīskapa Jāņa Vanaga runas dod spēku un stiprina visu labo. Paldies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl