Komentāri
Arhibīskaps Vanags aicina uz valsts sagrābšanu, kas radikāli pretēja valsts nozagšanai
Rūta Kalmuka / f64

Valsts svētkiem veltītajā svinīgajā dievkalpojumā Doma baznīcā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags aicināja uz valsts sagrābšanu, kas ir radikāli pretēja valsts nozagšanai.

Viņš skaidroja, ka aicina uz tādu valsts sagrābšanu kā Emīla Dārziņa dziesmā “Pie tēvu zemes dārgās ķeries klāt, to turi ciet ar visu savu sirdi.” Tāpat arī kā Bībeles stāstā par Jēkabu, kurš teica: “Es tevi neatlaidīšu, iekams tu mani nesvētīsi”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvijas valsts ir mūsu dārgā iespēja, bez kuras arī Latvijas zeme nekad nevar būt mūsu. Nekādos apstākļos mēs nedrīkstam savu valsti atdot un atmest, bet visos apstākļos mums jācenšas kaut sviedriem un asinīm izveidot labāko no tā, kas mums ir dots,” uzsvēra arhibīskaps.

Viņš norādīja, ka šodien mums ir dots daudz vairāk, nekā bija mūsu vectēviem un vecvectēviem pēc Pirmā pasaules kara vai arī 1991.gadā, atjaunojot Latvijas neatkarību “pēc izraušanās no ļaunās impērijas ķetnām”.

“Ķersimies tad klāt pie dārgās tēvu zemes un posīsim to simtgadei – jaunu, vitālu un skaistu!” mudināja arhibīskaps.

Vanags uzsvēra, ka ceļu no šī brīža uz Latvijas simtgadi vajadzētu mērot ar jautājumu “Kā es stāvēšu Dieva priekšā?”.

“Visiem reiz tur būs jāstāv. Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš zina visu un ir dzirdējis ne tikai Rīdzenes sarunas, bet visas sarunas? Dievam nebūs nekādu šaubu par to, cik autentisks ir tas, ko viņš ir redzējis un dzirdējis. Par to ir jānodreb līdz dvēseles dziļumiem,” akcentēja arhibīskaps.

Jau vēstīts, ka šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 99 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl