Komentāri

Sasniegt Eiropas Alpu augstāko virsotni Monblānu ir sarežģīts uzdevums pat pieredzējušiem alpīnistiem. Tomēr aizvadītajā vasarā šādu kāpienu izvēlējās veikt astoņi kalnos kāpšanas iesācēji. Viņus saista ne tikai piedzīvojumu kāre, bet arī kopīga diagnoze – vēzis.

Par šo vēža pacientu ceļu uzņemta filma, kas piektdien, 10. augustā, piedzīvos pirmizrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Antra Cilinska
filmas “Cita dzīves garša” veidotāja

Ne jau stāsts par diagnozi vai par ko. Es domāju, ka stāsts ir par tīri cilvēciskām lietām, – ko nozīmē nepadoties, gribēt dzīvot, gribēt izdarīt vairāk, nekā tu vari tajā brīdī, kā tev liekas.

Cilinska ir viena no filmas veidotājām, viņa atzīst, – filma būšot krietna optimisma deva visiem skatītājiem un arī pārsteigums dalībniekiem, jo filmā tiks atklātas visas cilvēciskās emocijas.

“Tur nav ko neparādīt, jo principā ir jārāda viss – arī tas, kā Zane raud un kāpēc viņa raud. Es domāju, tas ir ļoti cilvēcīgi,” min Cilinska.

Zane ir viena no filmas varonēm, viņai pirms pieciem gadiem diagnosticēja ādas vēzi – melanomu. Viņa atzīst, – šis kāpiens bija dubults pārbaudījums, jo viņas lielākās bailes ir no augstuma.

Zane Cinglere-Kraukle
filmas varone

Tur es arī pārbaudīju sevi – es stājos pretī tām savām bailēm. Ja man bija bail uziet trešajā stāvā uz balkona, tad nu tur bija traki.

Zane ar piedalīšanos filmā gribēja gan sev, gan arī citiem pierādīt, ka vēža diagnoze vēl nenozīmē beigas – nav jēgas mājās raudāt spilvenā, ir jāmeklē varianti, kā izdzīvot.

“Es piekritu, jo es zinu, cik grūti ir tad, kad tev pasaka, ka tev ir vēzis. Gribas padoties, jo mēs jau esam dzirdējuši tikai tos sliktākos gadījumus. Un šis te kāpiens bija viens no veidiem, kā pierādīt, kad ar vēzi jau dzīve nebeidzas. Jo tas kāpiens nebija nekas viegls, un cīņa ar vēzi arī nav nekas viegls,” norāda Cinglere Kraukle.

Zane cer, ka filma sasniegs un iedvesmos tos vēža slimniekus, kuri, iespējams, cerību jau zaudējuši.

Zane Cinglere-Kraukle
filmas varone

Jūnijā es biju bērēs savai draudzenei, kura arī nomira no vēža. Un viņa bija no tiem, kas slēpās. Viņa nestāstīja, mēs pat neviens nezinājām, kas viņai ir. Un tādēļ par to ir jārunā, lai cilvēki nepadotos, lai cīnītos un darītu.

Filma tika uzņemta pagājušā gada vasarā un nu piedzīvos pirmizrādi – pēc tās filma būs pieejama arī plašākam skatītāju lokam.

 

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl