Ar vairāk nekā 900 pasākumiem visā Latvijā svinēs valsts simtgadi

0 Komentāru
Ar vairāk nekā 900 pasākumiem visā Latvijā svinēs valsts simtgadi
ZANE BITERE, LETA

Visā Latvijā ar plašu un daudzveidīgu programmu trīs dienu garumā tiks svinēta valsts simtā dzimšanas diena.

No 17. līdz 19. novembrim kopumā valstī norisināsies vairāk nekā 900 pasākumu. 18. novembra saullēktā plkst. 8.11 ikviens aicināts pievienoties Latvijas rīta ieskandināšanai īpašos pasākumos visā Latvijā.

Svētdienas rītā Zaķusalas televīzijas tornī plānots pacelt visu laiku lielāko Latvijas karogu. Tas būs 800 kvadrātmetru liels, un tā izmēri pielīdzināmi teju diviem basketbola laukumiem. Savukārt svētdien dzimušajiem bērniem valsts par piemiņu dāvinās rakstainus cimdus. Tikmēr Latvijas Ziemas peldēšanas federācija rīkos Latvijas simtgadei veltītu peldējumu “Roņi peld 100”, kura laikā vienlaicīgi Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Ventspilī notiks 100 minūšu garš peldējums atklātās ūdenstilpnēs.

Dienā, kad Latvijas Republika svinēs simts gadus, Latvijas valsts karoga krāsās tiks izgaismots arī viens no pasaules lielākajiem ūdenskritumiem – Niagāras ūdenskritums, kas atrodas uz ASV un Kanādas robežas. Tāpat Latvijas karoga krāsās tiks izgaismots arī Morisona tilts Portlendas pilsētā, Oregonas pavalstī ASV.

Pasākumu rīkotāji aicina jau laikus iepazīties ar notikumu programmu un izlemt, kurus pasākumus vēlaties apmeklēt. Svētku laikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā. Iespējams, lai nokļūtu galamērķī, būs nepieciešams vairāk laika nekā parasti.

Svarīgākie pasākumi, kas gaidāmi Rīgā

Svētku rīts svētdien iesāksies ar īpašu dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā. Tajā piedalīsies arī valsts augstākās amatpersonas. Savukārt divas stundas pēc tam tiks atklāta Saeimas svinīgā sēde. Tā notiks Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur pirms simts gadiem tika dibināta Latvijas valsts.

Drīz pēc Saeimas sēdes, plkst.14. 00, 11. novembra krastmalā sāksies Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde. Šogad tā paredzēta īpaši vērienīga. Pirmo reizi tajā varēs redzēt ASV raķešu sistēmu “Patriot”, bet Daugavas piestātnē būs vērojams vēl nebijis daudzums sabiedroto valstu Jūras spēku kuģu. Debesīs šoreiz pacelsies arī nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” viena no jaunākajām “Airbus” lidmašīnām.

Plkst. 20.00 pie Brīvības pieminekļa Valsts prezidents Raimonds Vējonis teiks svētku uzrunu, bet deviņos krastmalā pēc kopīgas himnas dziedāšanas sāksies valsts simtgades jubilejai veltīts gaismas uzvedums “Saules mūžs”. Tajā, apvienojot mūziku, gaismas starus un pirotehniku, vizuāli tiks izstāstīta Latvijas vēsture – sākot no tās dibināšanas līdz mūsdienām. Uzvedums noslēgsies ar vērienīgu uguņošanu.

0 Komentāru