Ar saknēm izgāzti lieli koki, daļēji nobloķēts ceļš – Siguldas pagastā “paviesojies” virpuļviesulis jeb tornādo

3 komentāri

Siguldas novada Ummeru ezera apkaimē otrdien, 20. jūnijā, plosījās virpuļviesulis. Nodarīti ievērojami postījumi, ir nolauzti koki.

Vējš nolauzis daudz koku un sabojājis dažas ēkas. Tik lieli postījumi šaurā teritorijā raksturīgi virpuļviesuļiem.

Evija Avotiņa
Ūdenssporta kluba ”Siguldas bebri” biedre

Cietis ir sporta klubs “Siguldas bebri”, tāpat cietušas nedaudz ir arī ēkas, bet, paldies Dievam, visi ir sveiki un veseli, un neviens cilvēks nav cietis! Par to mēs esam priecīgi. Ikdienā šeit notiek daudz sporta aktivitāšu – tagad vasarā jo īpaši. Mūs patiesi izbrīnīja tas, ka var tādus simtgadīgus kokus ar tādu spēku izraut šeit, Latvijā.

Viesulis plosījies teritorijā uz dienvidaustrumiem no Siguldas – Siguldas pagasta Jūdažu ciema un Ummeru ezera apkaimē.

Dramatiskais skats no augšas:

Dati no meteoroloģiskā radara un akciju sabiedrības “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartes liecina, ka virpuļvētra, iespējams, bijusi arī vietām Sēlijā un Līvānu novadā.

Starp Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijām stiprākās vēja brāzmas līdz plkst. 15.00 bija 17 metru sekundē Cēsu apkaimē, kā arī 18 metru sekundē Rīgā un Rēzeknē. Nokrišņu daudzums valsts centrālajā un austrumu daļā vietām pārsniedza 15-20 milimetru.

Otrdien Latvijā reģistrēts lielākais zibeņu skaits kopš pagājušā gada – aptuveni 2500. Intensīvākā zibeņošana novērota valsts dienvidaustrumu novados.

Vēlā otrdienas pēcpusdienā pērkona negaiss plosās galvenokārt tikai Latgales dienvidu un Sēlijas austrumu daļā.

Laika ziņas

Lasi vēl

  • Janek
    +1 +1 0

    Janek

    Tiesi ta turpiniet masveida zaget cilveki un jus ne tikai to vien redzesit pagajusho gad tiesi ap shadu pashu laiku Gaujienas puse bija velkautkas drausmigaks.......
  • Aigars Kalderauskis
  • Annija Surika

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl