17 komentāri

Bēgļi un personas ar alternatīvo statusu līdz šim sūdzējušās, ka nespēj izdzīvot ar 139 eiro pabalstu, taču strādāt darbu ar atalgojumu virs minimālās algas – arī nevēlas. Nodarbinātības aģentūrā atzīst, – patvēruma meklētāji arī izsaka pretenzijas pret mazkvalificēto darbu. Tikmēr vilšanos piedzīvojuši arī tie darba devēji, kas bija devuši iespēju nopelnīt bēgļiem, atsaucoties uz sludinājumiem internetā.

Piemēram, kādā ēdnīcā Rīgas centrā kā pavāra palīgam par algu 410 eiro vajadzēja strādāt Tarikam, bēglim no Irākas. Taču Tariks te nenostrādāja pat vienu dienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ivars Upenieks, kafejnīcas saimnieks
Viņš pusstundu bija, un tad izdomāja, ka grib lielāku algu, protams, ko mēs nevaram maksāt. Tad viņš apģērbās un aizgāja.

Darbs Tarikam piedāvāts aiz žēluma, internetā lasot – ar bēgļa pabalsta 139 eiro viņš nespēj izdzīvot, bet Vācijā saņēmis noraidījumu darba vīzai un Rīgā draudēja kļūt par bezpajumtnieku. Bēgļa attieksmi ēdnīcas īpašnieks sauc par necieņu.

“Protams, ka ir vilšanās, jo bijām norunājuši, ka viņš 100% to darīs,” saka kafejnīcas saimnieks.

Kafejnīcas saimnieks bēglī ir tik ļoti vīlies, ka vairs nevienam citam bēglim darbu nepiedāvāšot.

Zināmā mērā, vilšanos piedzīvojos arī optikas salons, kura īpašnieks ļoti aktīvi centās palīdzēt patvēruma meklētājam no Eritrejas – Filmonam. Bēglis te nostrādāja divus mēnešus, bet decembrī pazuda.

Mārtiņš Kosovičs, optikas salona īpašnieks
Pateica, ka viņš pieņēmis lēmumu, tajā dienā sakot, – parīt viņš dosies no Latvijas projām, un līdz ar to mums darba attiecības vajadzēja izbeigt dažu dienu laikā. Viņš devās uz Vāciju un pēc tam, kā viņš teica, uz Franciju.

Salona īpašnieks vērtē – bēglim no Eritrejas neesot biji iemesla sūdzēties par algu, jo strādājis biroja darbu.

“Atzīšu, viņā mēs ieguldījām daudz vairāk nekā tādā vidusmēra mūsējā darbiniekā, tāpēc bija tāds sarūgtinājums, nolaidās rokas uz pāris dienām,” stāsta Kosovičs.

Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētāji reģistrēti 33 bēgļi un personas ar alternatīvo statusu. Taču tikai trim līdz šim izdevies iekārtoties darbā. NVA vadītāja raidījumā “900 sekundes” atzina – ne tikai latviešu valodas neprasme ir iemesls patvēruma meklētāju bezdarbam, bet arī viņu pašu attieksme.

TOP komentāri

 • Lords
  +19 +18 -1

  Lords

  Visu cieņu,bet tas nu ir KLAJŠ SPĻĀVIENS SEJĀ VISĀM LATVIJAS BĒGĻU INSTANCĒM...Lūk arī pierādījās,ka stradātājs viņš nebūs.Tik ņerga,kas kauks pa visu Latviju,ka grūti darbu nevar dabūt,pabalsts 139€ pa mazu utt.Un muļķi notic,palīdz un atkal palīdz... Viņš tak to vien izmanto zaraza tāds.
 • Have
  +15 +15 0

  Have

  Prom,prom no šejienes.... Un visi tie lētticīgi kas palīdz at naudu utt,tic kā bēgļi strādās,droši var braukt līdz,jo ātrāk jo labāk!!!!!
 • Vita
  +14 +14 0

  Vita

  Šakālis tāds!!!!!Ja satikšu to maitu uz ielas visu pateikšu!!!! Krieviski labi viņš saprot.Savukārt krievu valoda ir ļoti bagāta lai pateiktu visu no sirds.... ŠAKĀLI TARIK,AIZVĀCIES PROM,LAI TAVAS SMAKAS TE NAV...SĶEBINA NO TEVIS JAU,NABADZIŅŠ ATRADIES...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl