“Ar mazu zīdaini šeit nav iespējams dzīvot!” Daļa rīdzinieku spiesti dzīvot melnos ogļu putekļos

4 komentāri

Melni logi, palodzes, mēbeles, arī rokas, kājas un, visbeidzot, plaušas – ar šādām sekām jārēķinās tiem pilsētniekiem, kuri mitinās netālu no ogļu pārkraušanas vietām.

Šajā vasarā ogļu putekļu problēmu īpaši izjūt rīdzinieki, kuri dzīvo eksporta ostas tuvumā, kas būtībā ir pilsētas centrs. Rīgas vadība sola, ka šis gads ir pēdējais, kad centra iedzīvotājiem jāelpo ogļu putekļi.

Ogļu pārkraušana rada melnus putekļus pat vairākus kilometrus lielā apkārtnē. Ar ogļu pārkraušanas radītajiem putekļiem labi pazīstams ir Pēteris Krivens un viņa ģimene. Viņa mājoklis ir aptuveni pusotru kilometru attālumā no eksporta ostas Rīgā. Pietiek logu atvērt kaut vai uz vienu dienu, lai dzīvoklī viss pārklātos ar pamatīgu putekļu kārtu.

Melnie ogļu putekļi pārklāj visu – grīdu, mēbeles un arī bērna spēļmantiņas. Pētera ģimene pašlaik dzīvo laukos, kur viņi var brīvi elpot.

Pēteris Krivens
rīdzinieks

Nav iespējams ar mazu zīdaini šeit dzīvot, likt viņam elpot šo visu. Kā tas pēc tam atsauksies uz veselību, to neviens nevar pateikt, bet šādā gaisā bērnam nav īstā vieta.

Kad Pētera sieva iepriekš ar mazuli atgriezās no laukiem, pilsētas dzīvoklī dažu dienu laikā viss bija kļuvis ogļu melnumā.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks apgalvo, ka ogļu pārkraušana Rīgas centrā nākamgad vairs nenotiks.

“Tas kardināli izmainīs dzīvi, dzīves kvalitāti lielai teritorijai, kas ir pilsētas centrs,” min Ameriks.

Ogļu pārkraušana pilsētas centram tuvējā eksporta ostā turpināsies vēl līdz šā gada beigām. Taču no 2019. gada janvāra tiks atvērts jauns ogļu pārkraušanas termināls Krievu salā.

Foto: ekrānuzņēmums no video

Uz Krievu salu pārceltā ogļu pārkraušana no ogļu putekļiem atbrīvos Rīgas centru un tuvējos rajonus. Taču Vecmīlgrāvja un Bolderājas iedzīvotājiem jaunais projekts, diemžēl nekādas ievērojamus labumus nesniegs. Pašvaldības pārstāvis atzīst, ka Jūras līcim tuvējos pilsētas rajonos Krievu salas projekts labumu nesniegs.

“Bolderājas iedzīvotājiem no šīs ogļu pārcelšanas no centra uz Krievu salu ne silts, ne auksts,” min Ameriks.

Domē piebilst, ka vismaz sliktāk arī nevajadzētu kļūt. Ogles pārcelsies uz Krievu salu, kur ir putekļu žogi attiecīgi 24 metru augstumā.

Krievu salas projektā tiks izmantotas mūsdienīgas, kā arī cilvēkiem un videi daudz draudzīgākas tehnoloģijas nekā līdzšinējās ogļu pārkraušanas vietās. Divas trešdaļas projekta finansē ar Eiropas fondu piešķirtajiem līdzekļiem.

4 komentāri