Ar maskām un jestrām izdarībām Pokaiņos svin meteņus

Komentāri
Ar maskām un jestrām izdarībām Pokaiņos svin meteņus
Foto: F64

Pokaiņu mežā, kokles skaņās un dažādu rituālu pavadībā nosvinēti meteņi. Kā pavadīt pēdējo ziemas mēnesi saskaņā ar senlatviešu tradīcijām?

Tas saucās izbungošana. Meteņos senlatvieši veica īpašus Uguns rituālus. Tradīciju sekotāji tic, ka tie palīdz gūt enerģiju no kosmosa un no zemes un uzlabot uzlabot cilvēka pašsajūtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Viss ir vibrācija šajā pasaulē. Un ar bungām, ar ādu ievibrējot es kaut kādā veidā rezonēju ar rituāla dalībniekiem, ar cilvēkiem. Var dziedināt ar bungām,” teic seno tradīciju kopējs Jānis Ieviņš.

Sestdien Pokaiņu mežā tika svinēti meteņi. Senlatvieši februāri uzskatīja par pavasara gaidīšanas mēnesi. Meteņi nozīmē metu mešanu. Kad cilvēks var iezīmēt plānus, ko viņš grib realizēt nākamajā gadā. Runā, ka tie piepildās.

Simbolizējot šo apņemšanos, tradīciju sekotāji dziedot tautas dziesmas ieauda katrs savas krāsas diegu kopēja jaunā gada audeklā. Pēdējo un visgrūtāko ziemas mēnesi senlatvieši pārvarēja uzjautrinoties.

“Vēl tas pēdējais brīdis tieši metiņi vēl riktīgi kārtīgi pasvinēt pa Latvisko, ar prieku, ar draugiem, lai lai to beidzamo posmu visgrūtāko posmu varētu pārvarēt. Tas notika tieši tajos masku gājienos. Un ļoti jautrās svinībās,” saka koklētājs Pēteris Štefans.

Interesanti, ka meteņu karnevālā laikā vīrieši parasti pārģērbās par sievietēm, bet sievietes par vīriešiem. Kāpēc tā, folkloristi gan vēl līdz galam nav izpētījuši.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl