Ar Latvijā populāru mūziķu dalību sākas sirsnīga akcija, kas mudinās ģimenes vairāk laika pavadīt kopā

Pievienot komentāru

Ar populāru mūziķu dalību sākta sociālā kampaņa ar nosaukumu “Esi man blakus”. Tās mērķis ir aicināt ģimenes vairāk laika pavadīt kopā, tiek piedāvātas arī dažādas idejas jēgpilnai kopā būšanai.

Rīkot kampaņu “Esi man blakus” pamudinājis pētījumos atklātais, ka daudzi bērni Latvijā nejūt pietiekami lielu ģimenes emocionālo atbalstu.

Latvijas Bērnu labklājības tīkla veiktajā pētījumā par bērnu labsajūtu secināts, ka lai arī ģimene ir vide, kur bērni jūtas vislabāk, tomēr ir vairāki aspekti, kas ir kā zināms trauksmes signāls vecākiem – 33% bērni bieži ģimenes lokā jūtas uztraukti, 25% — nomākti, 40% — garlaikoti, 23% — dusmīgi, 23% — vientuļi un arī 22% — bēdīgi.

Inga Akmentiņa-Smildziņa
Vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv”vadītāja

Cilvēku laimes avots ir ģimene – gan bērni, gan pieaugušie norāda, ka vislabāk jūtas ģimenē. Tajā pat laikā ir arī tādi dati, kas liecina, ka bērni paši saka – gandrīz katrs trešais bērns nesaņem atbalstu ģimenē, ka viņi jūtas pamesti novārtā un daudz konfliktē ar vecākiem. Problēma ir aktuāla.

Lai mudinātu vecākus pārdomāt, ko ģimenē varētu darīt citādāk un kā interesantāk pavadīt laiku kopā ar savām atvasēm, noliekot malā telefonus un izslēdzot televizorus, uzsākta sociālā kampaņa “Esi man blakus”. Sabiedrībā iemīļoti mūziķi Kaspars Zemītis un Renārs Kaupers radījuši dziesmu, kuras vārdus sacerējuši bērni kopā ar saviem vecākiem, un tajā dzirdamas viņu domas par brīvā laika pavadīšanu ģimenes lokā. Arī tapušā videoklipa dekorācijas veidojuši paši bērni.

Renārs Kaupers
Mūziķis

Džons Lenons savulaik teica, – tieši tāpat kā reklamējam dažnedažādas sadzīves lietas, tikpat svarīgi ir laiku pa laikam atgādināt un nosaukt tās lietas un vērtības, kas ir patiešām svarīgas. Man liekas, ka šī ir brīnišķīga akcija.

Kaupers arī atklāja, kādi kopā būšanas brīži visdārgākie ir viņa paša ģimenē.

Renārs Kaupers
Mūziķis

Tas brīdis vien, kad ģimene ir kopā. Mums ir tāda skaista tradīcija, – kad mēs visi esam kopā, arī lielie brāļi un mazais un mūsu ģimenīte ir kopā, tad mēs apķeramies, tas ir tāds skaists ģimenes aplis. Es vienmēr nodomāju, ka tas ir viens no skaistākajiem brīžiem manā dzīvē.

Kampaņas “esi man blakus” laikā mājaslapā “Mammamuntetiem.lv” tiks veidotas rubrikas ar ieteikumiem, kā vecākiem radoši pavadīt laiku kopā ar bērniem. Piedāvātie risinājumi būšot pieejami visiem un neprasīšot ne lielus tēriņus, ne enerģiju.

Lasi vēl