Komentāri
”Ar korupciju nav nākotnes” – KNAB sāk jaunu sociālo kampaņu
LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis sociālo kampaņu ”Ar korupciju nav nākotnes”, izveidojot plakātus, kuros redzams luksofors.

Pirmdien, 2. maijā, kampaņas atklāšanas pasākumā VAS Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) telpās KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks sacīja, ka ikdienā sastopamais luksofors simbolizē plakāta būtību – katrs pieņemam būtiskus lēmumus, kad un kādus spert dzīvē nozīmīgus, pat izšķirošus soļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākumā medijus uzrunāja CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, sakot, ka sociālās kampaņas veido cilvēku apziņu un šajā gadījumā – korupcijai nav nākotnes.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs atzina, ka ”luksofors ir acu priekšā ikvienam katru dienu, tas ir simbols likumpaklausībai. Vienkāršā zīme palīdzēs viegli izšķirties par likumīgu lēmumu – pret korupciju.” Savukārt KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Borovkovs izteica īsu un lakonisku atziņu ”Luksofors ir neuzpērkams!”

Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš:

Korupcija valstī ir cieši saistīta ar publisko pakalpojumu kvalitāti. Uzņēmējiem ir svarīgs laiks. Ja viss tiek kārtots ātri, tad nav pamata korupcijai. CSDD ir labs piemērs tam, kā var pakalpojumu sniegt ātri un kvalitatīvi, bez liekas birokrātijas, līdz ar to nav pamata korupcijai.

Plakāta dizaina autore Krista Mārāne, skaidrojot plakāta ideju teica, ka sarkanā krāsa esot signāls tam, ka kaut kas nav labi, bet zaļā krāsa – viss ir kārtībā! ”Tā ir kustība un dzīvība,” skaidroja dizainere K. Mārāne. Luksofora sarkanā krāsa simbolizē prettiesisko jeb nepareizo izvēli, zaļā krāsa− likumīgo un taisnīgo izvēli, savukārt dzeltenā krāsa −izšķiršanos starp nepareizo un pareizo izvēli.

Sociālās kampaņas ”Ar korupciju nav nākotnes” mērķis ir aicināt sabiedrību nepieļaut koruptīvas darbības un koruptīvu lēmumu pieņemšanu ikvienā dzīves jomā. Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai “kukuli”.

Plakāti tiks izvietoti korupcijas riskam īpaši pakļautajās institūcijās, kuras identificētas KNAB pārbaužu un sociālo aptauju rezultātā, kā arī citās publisku personu institūcijās, kuras vēlēsies aktīvi iesaistīties pretkorupcijas kampaņā.

Vides reklāma būs redzama Rīgā un Latvijas reģionos, kā arī uz starppilsētu autobusiem.

Šoferis ceļu policistam mēģina dot 2000 eiro kukuli, bet tiek aizturēts

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka Bauskas novadā Gailīšu pagastā par 2000 eiro kukuļdošanu tika aizturēts 1951. gadā dzimušais vīrietis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl