Ar kampaņu “Spēks pateikt NĒ!” vērsīs uzmanību atkarību mazināšanai jauniešu vidū

1 komentārs

Trešdien, 13. martā, sāksies kampaņa “Spēks pateikt NĒ!”.  Tās mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū, kā arī sabiedrībā kopumā. 

Kā intervijā LNT raidījumam  “900 sekundes” pastāstīja projekta vadītāja Vita Gaisma, kampaņas laikā paredzēts uzrunāt jauniešus, motivējot viņus smēķēšanai un alkohola lietošanai pateikt – “nē”.

Kā iepriekš informējuši kampaņas rīkotāji, Latvija ir viena no vissmēķējošākajām valstīm Eiropā , un šī problēma ietekmē arī jauniešus, kuri ir pakļauti lielākam atkarības riskam. Tāpat pēdējo 15 gadu laikā Latvijā ir pieaudzis alkohola patēriņš, kā arī palielinājusies saslimstība ar alkohola atkarību.

Vaicāta, kādēļ Latvijā smēķētāju īpatsvars ir augsts, Gaisma norādīja: “Diemžēl tas ir samērā tradicionāli. Ja ģimenē smēķē vecāki, tad loģiski, ka jaunietis un bērni pieņem to, kā dzīves normu. Ne tikai Latvijā, bet pasaulē tas ir ļoti tipiski, ka pirmā cigarete un glāzīte nerodas vienatnē. Tas rodas draugu ietekmē… Kas ir fenomenāli Latvijā – alkohols tiek sākts lietot ģimenē. Vecāki ir tie, kas iedod pamēģināt.”

1 komentārs