Komentāri

Pēc valdības nomaiņas Valsts ieņēmumu dienestā sākusies kadru tīrīšana. Šonedēļ no amata atbrīvots ilggadējais Muitas pārvaldes vadītājs Tālis Kravalis. Vienlaikus par nodokļu iekasēšanu atbildīgas iestādes vadītāja Ināra Pētersone sagatavojusi ļoti garu negodprātīgo VID darbinieku sarakstu, ar kuru tuvākā laikā tiks iepazīstināta arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Pēdējā kategoriski noliedz runas, ka saraksts tapis, pamatojoties uz viņas ārštata padomnieku ieteikumiem.

Kadru tīrīšana Valsts ieņēmuma dienestā sakritusi ar valdības nomaiņu. Formālais iegansts tam ir skandāli Finanšu policijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms divām nedēļām jaunā “valsts maka turētāja” Dana Reizniece-Ozola uzdeva Inārai Pētersonei veikt kaut ko līdzīgu savu padoto finanšu auditam, lai noskaidrotu, vai nodokļu iekasētāji nedzīvo pāri saviem legālajiem ienākumiem. Ziņojums ir gatavs, un dati ir skandalozi. Papildu paskaidrojumus par to, kur ņemta nauda dažādiem dārgiem pirkumiem, lūgts iesniegt 173 VID darbiniekiem.

Foto

Ināra Pētersone, VID ģenerāldirektore:

Ņemot vēra ministres uzdevumu, mēs, pirmkārt, esam izvērtējuši Finanšu policijas kolēģus. Arī esam iesaistījuši šī uzdevuma izpildē KNAB, kurš tieši ir atbildīgs. Un ir identificētas personas finanšu policijā, kurām jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai iegūtu pieradījumus par negodīgu darbu.

Konkrēti uzvārdi netiek nosaukti, bet TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka skaidrojumi jāsniedz arī Pētersones vietniekam Kasparam Čerņeckim, kura pienākumos ir Finanšu policijas uzraudzība. Tikmēr cits ilggadējais Pētersones vietnieks Tālis Kravalis no amata jau atbrīvots. Formālais iemesls ir nespēja laikā pagarināt pielaidi valsts noslēpumam.

Tālis Kravalis, bijušais VID Muitas pārvaldes vadītājs, īsziņā TV3 Ziņām raksta: ”Apsveru iespēju lēmumu pārsūdzēt Finanšu ministrijā. Ļoti atvainojos, bet no intervijas atsakos. Nav nevis mazākās vēlēšanās rakāties par tiem mēsliem.”

Ceturtdien ar iespējami negodprātīgo darbinieku sarakstu Pētersone iepazīstinās Reiznieci-Ozolu, kura akcentē, ka saraksts ar viņu nav saskaņots.

Dana Reizniece-Ozola (ZZS), finanšu ministre:

Nekādu uzdevumu par konkrētiem cilvēkiem vai amatiem šajā gadījumā nav bijis dots.

Par spīti ministrei teiktajam, ka politisku uzstādījumu kadru maiņai VID nav, neoficiāla informācija liecina par pretējo. Pārmaiņas, kā iespēju atjaunot zaudēto ietekmi VID, redz bijušais iestādes vadītājs Dzintars Jakāns, kas amatu zaudēja drīz pēc Tautas partijas norieta. Tāpat ministrei palīdzēt it kā pieteicies Tautas partijas kādreizējais kasieris, tagad gleznu kolekcionārs Māris Vītols, kurš ar sievu ministrijā lietas kārtoja Tautas partijas ziedu laikos. Baumas par oranžo revanšu cirkulē arī Saeimā.

Ainārs Latkovskis, Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs:

Tas mantojums, ko Finanšu ministrijā atstāja Tautas partija ar to pēdējo savu “nothing special ministru”, tas vienkārši bija baismas. Pagāja vairāki gadi, lai tiktu vaļā no cilvēkiem, kas principā apzaga valsti.

Reizniece-Ozola, kurai padomus sabiedrisko attiecību jautājumos sniedz bijušie Tautas partijas padomdevēji Arno Pjatkins un Kaspars Rolšteins, baumas par kādas grupas interešu lobēšanu VID kategoriski noliedz: “Jakānu es nepazīstu, neesmu ar viņu konsultējusies, satikusi vai runājusi! Jebkādi cilvēki, kas staigā ministres, ZZS vai premjerministra vārdā, nav viņiem nekādas pilnvaras dotas. Ja kāds grib sagaidīt kādu jaunu koordinatoru, kuratoru vai ārštata padomnieku, tad man tādi nav un nebūs! Māra Vītola vārdu esmu dzirdējusi, bet ministrijas vadībai ir skaidri pateikts, ka nekādu staigātāju nav!” teic Reizniece.

Arī Pētersone sarunā ar TV3 Ziņām uzsvēra, ka politisku uzstādījumu par to, kas būtu jāatbrīvo no darba ietekmīgākajā valsts institūcijā, bet kas būtu jāpieņem darbā, nav saņēmusi.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl