Ar jubilejas koncertu “Pāri” un lielo pikniku Mežaparkā sāksies Rīgas svētki

0 Komentāru
Ar jubilejas koncertu “Pāri” un lielo pikniku Mežaparkā sāksies Rīgas svētki
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Piektdien, 16. augustā, ar vairākiem dažādiem pasākumiem sāksies Rīgas svētki, kas turpināsies visu nedēļas nogali, aģentūru LETA informēja domē.

Jau piektdien gaidāms Latvijas Mūzikas akadēmijas 100. jubilejas koncertsezonas ieskaņas koncerts “Pāri”, lielais pikniks Mežaparkā, kā arī vairāki koncerti un festivāls “Supiāde”.

Trīs dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt pasākuma programmu gan 11. novembra krastmalā un Vērmanes dārzā, gan parkos, laukumos un pilsētas apkaimēs. Šogad svētki veltīti Rīgas leģendām.

Latvijas Mūzikas akadēmijas 100. jubilejas sezonas ieskaņas koncerts notiks Doma laukumā, un tajā uz skatuves kāps akadēmijas Baroka orķestris un Rīgas Doma kora skolas bigbends.

Kopā ar Baroka orķestri uzstāsies Elīna Šimkus, Ilze Grēvele-Skaraine, Terēze Gretere, Monta Martinsone, Rinalds Kandalincevs, Maija Kļaviņa, Kristīne Stumbure un Mauro Pinčaroli.

Savukārt Bigbendam uz skatuves pievienosies solisti-instrumentālisti Kārlis Vanags, Indriķis Veitners, Madars Kalniņš, Dominiks Višņausks, Nefs Irizarī, Pēteris Liepiņš, Artis Orubs un dziedātāja Evilena Protektore.

Šogad Rīgas svētkos būs vairāki līdz šim nebijuši pasākumi, un viens no tādiem ir lielais pikniks Mežaparkā, kurš norisināsies šodien. Tajā būs iespēja nobaudīt pasaules valstu virtuves ēdienus un atspirdzinošus dzērienus, kā arī iegādāties Latvijas amatnieku un vietējo mājražotāju izgatavotās preces.

Piknika apmeklētājus priecēs grupa “Dagamba”, komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls, koklētāja Laima Jansone un “Ceremoniju orķestris”.

Svētku pirmajā dienā gaidāms arī Rīgas brīvostas SUP festivāls “Supiāde 2019”. Piektdienas vakarā Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas ēkas notiks SUP karnevāls, sāks darboties festivāla pilsētiņa ar atpūtas zonu, uzstāsies grupa “Bur Mani”, kā arī būs vērojams strūklaku šovs “Ūdens stāsts mēness gaismā”.

Kā katru gadu, Rīgas svētku pirmajā dienā tiek godināti tie rīdzinieku pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Šogad Zelta pāru godināšana notiks Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Piektdien interesenti gaidīti arī stacijas laukumā, kur uz “Origo Summer Stage” skatuves uzstāsies koncertcikla “Dziesmu tilti” skatuves mākslinieki ar koncertu “Dziesmu tilti vieno cilvēkus”. Vēl viens svētku koncertcikls “Senās Rīgas mūzikas leģendas” sāksies Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā.

Rīgas svētku dienās, 17. un 18. augustā, sabiedriskais transports būs bez maksas.

Rīga šogad svin savu 818. dzimšanas dienu.

Lasi vēlRīgas svētku laikā gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi

0 Komentāru