Ar jaunām ortozēm līdz dejām! Mazās Veras stāsts, kā neļaut sapņiem palikt nepiepildītiem

0 Komentāru
Ar jaunām ortozēm līdz dejām! Mazās Veras stāsts, kā neļaut sapņiem palikt nepiepildītiem

Dzīvespriecīgā pirmās klases skolniece Vera ir viena no akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnesēm – 2017.gadā viņas stāsts palīdzēja izstāstīt daudzu bērniņu stāstus, kuriem nepieciešama līdzcilvēku palīdzība.

Kad meitenīte piedzima, savus astoņus pirmos dzīves mēnešus viņa pavadīja slimnīcā. Verai ir iedzimta kājas saslimšana. Līdz piecu gadu vecumam meitenei jau veiktas septiņas kājas pagarināšanas operācijas. Meitenei ir ne tikai kāju garumu atšķirība, bet ir arī neattīstījušās ceļa un potītes locītavas, kuras nav iespējams operēt, tādēļ bija nepieciešams izgatavot sarežģītu ortozi.

Iepriekšējās ortozes Verai jau bija kļuvušas neērtas un noberza kājiņu, taču tas netraucēja meitenei darīt to, ko ļoti patīk – dejot. Pateicoties akcijas “Eņģeļi pār Latviju” ziedotāju atbalstam, pērn Vera ieguva jaunas un tik ļoti gaidītās ortozes. Tagad meitene var staigāt, dejot un darīt visas savas iemīļotās lietas.

Video no akcijas “Eņģeļi pār Latviju” norises 2017.gadā. Veras stāsts

“Esmu pateicīga visiem, kuri mums palīdzēja. Visiem, kas palīdzēja mums uztaisīt šādu ortozi. Super! Šādas ortozes droši vien nekur īsti nav. Es prasīju Verai, vai viņai viss ir ar jaunajām ortozēm ir labi, viņa teica – jā, vecmāmiņ, man viss ir labi. Vera var ļoti labi paiet, man pašai dažkārt vajag paskriet līdzi, lai viņu panāktu. Dažkārt mēs pat Verai sakām, lai neskrien, ka neparīt,” stāsta Veras vecmāmiņa Gaļina.

Pērnā gada rudenī Vera uzsāka skolas gaitas pirmajā klasē. Meitenītes vecmāmiņa atklāj – Verai skolas gaitās veicas ļoti labi. Verai ne tikai padodas mācības dažādos priekšmetos, bet meitenīte mēdz arī uzdejot.

“Mēs vēlamies Veru pievērst dejošanai. Viņa grib dejot. Sākumā viņa mācīsies dejas, vēlāk jau piedalīsies koncertos. Kad mēs bijām uz vienu koncertu, viņa jau dejoja kopā ar bērniem uz skatuves. Jāsaka arī tas, ka Vera pirmajā klasītē ļoti labi mācās. Atnākot mājās, uzreiz ķeras pie mājasdarbu pildīšanas,” stāsta Veras vecmāmiņa.

Šogad akcija “Eņģeļi pār Latviju” turpinās līdz 31.janvārim. Ikviens var palīdzēt dāvināt to, kas patiesi svarīgs un ziedot bērniņiem ar veselības problēmām!

Ziedot ir iespējams arī Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā “bsf.lv”, ziedojumu kastītēs “Rimi” un “Supernetto” veikalos, ziedojot “MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā “mansrimi.lv”, zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro) vai arī iegādājoties akcijas preces “Rimi” un “Supernetto” veikalos līdz 31.janvārim.

0 Komentāru