Ar īstenoto projektu prezentācijām noslēdzas jauniešu attīstības programma “Cilvēka Potenciālam”

Komentāri
Ar īstenoto projektu prezentācijām noslēdzas jauniešu attīstības programma “Cilvēka Potenciālam”

Šā gada 29. septembrī, ar jauniešu veidoto sociālo projektu izglītības, zinātnes un mediju jomā prezentācijām noslēdzās jauniešu attīstības un mūžizglītības programma “Cilvēka Potenciālam”.

Radīto projektu vidū ir digitāls un papīra formātā izveidots ”Emociju Alfabēts” latviešu un krievu valodā, kura mērķis ir palīdzēt bērniem iepazīties ar emocijām un izprast tās gan sevī, gan citos. Vairāki programmas dalībnieki izmantojuši apgūtās iemaņas kritiskajā domāšanā un kopā ar komiķiem Baibu Sipenieci-Gavari, Jāni Skuteli un citiem izveidojuši TV īsfilmu ”Mītplēši ar Laimes lāci”, kā nolūks ir ieraudzīt, parādīt un pārbaudīt dažādus mītus, kas valda sabiedrībā.

Jaunieši ir arī izveidojuši lekcijas par priekšstatu maiņu, ”Laimes zinātnes” mājas lapu, kurā ikviens varēs iepazīties ar zinātniskajiem pētījumiem un pieejamām grāmatām par emocionālo intelektu. Tāpat ir sākts darbs pie izglītojošas un uz attīstību vērstas aplikācijas bērniem vecuma posmā no 4 līdz 8 gadiem ”sCool”, kā arī izveidoti citi projekti.

Projektu prezentācijā jaunieši dalījās projektu līdzšinējos rezultātos, turpmākajos plānos, kā arī tajā, kas, pateicoties mācībās gūtajām zināšanām, mainījies viņus profesionālajā un personīgajā dzīvē.

 

Projektu realizē augsta emocionālā intelekta centrs ”Cilvēkam”. Tā vadītājs Zuarguss atzīmē, ka projektā galvenais uzsvars tiek likts uz prasmēm, kas pašlaik vēl nav iekļautas izglītības sistēmā, taču bez kurām, kā rāda daudzu pasaules izglītības eskpertu un institūciju atzinumi, jauniešiem būs grūtāk būt sekmīgiem darba tirgū vai vienkārši būt veiksmīgiem cilvēkiem. Tāpēc projekts kaut mazā apjomā, taču realizē ideju – dot jauniešiem nākotnes izglītību jau šodien. Lielākoties jaunieši iepazinās ar Emocionālā intelekta metodēm, lai apgūtu iemaņas atpazīt un vadīt savas emocijas, kas, kā liecina pētījumi, ārkārtīgi ietekmē intelektuālās spējas, kā arī radošumu, kritiskās domāšanas prasmes un medijpratību, kas pašlaik, informatīvā pārsātinājuma laikā, ir īpaši aktuālas. Turklāt, lai veicinātu sabiedrības saliedētību, programmā piedalās gan latviešu, gan krievvalodīgie jaunieši.

Projekta pedagogu un mentoru vidū ir organizācijas ”Cilvēkam” vadītājs un attīstības treneris Zuarguss (emocionālais intelekts), RSU pētnieks un televīzijas moderators Mārtiņš Daugulis (kritiskā domāšana un medijpratība), britu lektors Džonatans Hovards (mārketings un radošums), komiķis un improvizators Jānis Skutelis (improvizācija), psiholoģes Lauma Žubule (emocionālais intelekts) un Vineta Grīvza (biodeja) un citi.

Šādu intensīvu mācību programmu izdevies realizēt, pateicoties “British Council Latvia”, “MTG Latvia”, “Capital” un Latvijas Universitātes atbalstam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti