Ar īpašu koncertu “Kopā” teiks paldies medicīnas darbiniekiem

2 komentāri

Arī Latvijā domā, kā pateikties mediķiem par darbu pandēmijas laikā. Ārstiem veltītam īpašam koncertam šobrīd gatavojas pasaulē atzīti Latvijas operas mākslinieki. Ceturtdien Rīgas pilī tiks atklāts opermūzikas koncertu cikls ar nosaukumu ”Kopā”.

Māksliniekiem šis ir īpašs notikums – pēc gandrīz četru mēnešu dīkstāves atkal kāpt uz skatuves. Turklāt auditorijas priekšā.

“Mēs sēdējām mājās bez darba, un tagad pēc četriem mēnešiem pārtraukuma taisīt kaut ko nopietnu, un diezgan sarežģīta programma ir, tas ir liels izaicinājums. Un ir liela nervozitāte tam visam apkārt, bet mēs gatavojamies un cenšamies rādīt visu to labāko,” stāsta operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko.

Pirmais koncerts Rīgas pilī veltīts medicīnas darbiniekiem, kuri pandēmijas laikā nenogurstoši strādāja, lai palīdzētu visai sabiedrībai. Koncertu cikla ”Kopā” organizatori norāda, ka krīzes laikā radās ideja, kā, neraugoties uz ierobežojumiem, popularizēt Latvijas slavenos skatuves māksliniekus.

“Kāpēc šis nosaukums “Kopā”? Tāpēc, ka kopā ir atslēga šim laikam. Gan šim Covid-19 laikam, kad mēs nevaram būt kopā, un, ka mēs tikai kopā varam izcīnīt to, ka mēs varam būt kopā tā pa īstam. Un šajā situācijā būs ārsti, kuri rūpējas par miesu un mūziķi, kuri rūpējas par garu. Un šī tikšanās būs ļoti, ļoti nozīmīga viņiem pašiem, jo tas būs viens no pirmajiem koncertiem, kur skatītājs sastaps mūziķi klātienē,” stāsta koncertu cikla ”Kopā” rīkotāja Daina Markova.

Skaņdarbus izpildīs pasaulē un Latvijā pazīstamie izcilie operas mākslinieki – Marina Rebeka, Aleksandrs Antoņenko, Sonora Vaice un citi. Koncerti norisināsies dažādās Latvijas pilīs un muižās, un tajos būs dzirdami opermūzikas izcilākie skaņdarbi.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, pasākumus apmeklēt varēs ierobežots skaits. Informāciju par koncertiem un to norises vietām var atrast “Facebook” kontā koncertu cikls “Kopā”.

2 komentāri