Ar gardumiem un rudens veltēm Latvijā norit Miķeļdienas tirdziņi

0 Komentāru
Ar gardumiem un rudens veltēm Latvijā norit Miķeļdienas tirdziņi
Foto: LETA

Rīgā un Cēsīs, Jelgavā un Tērvetē, Carnikavā un Vecumniekos, Daugavpilī un Lubānā, kā arī citviet Latvijā šodien dažādās variācijās noritēja Miķeļdienai veltīti tirdziņi.

Tā, piemēram, Doma laukumā, RĪgā notika ttradicionālais Latvijas amatnieku tirgus, kurā varēja gan apskatīt, gan nogaršot un iegādāties dažādas rudens veltes un lauku labumus, gan arī novērtēt amatnieku darinājumus.

Tikmēr Kanciema ielus tirgū Miķeļdienas tirdziņš bija neordinārāks – Kalnciema kvartāls Miķeļdienā jau sesto gadu rīko Itāļu tirgu, kas ik gadu apvieno itāļu kultūras un virtuves piekritējus. Ierasti šajā dienā Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgū bija iespēja iegādāties dažādas delikateses no Itālijas.

Foto: Miķeļdienas tirgus Vecrīgā

Savukārt, Cēsu Pils dārzā notika Miķeļdienas ražas svētki. Miķeļu tirgus Saimnieks viesus aicināja uz tirgošanos, lustēm un dančiem, kā arī pārbaudīs svētku viesus ražas vākšanas veiklībā. Tērvetē, Labrenča tirgū varēja apskatīt ne tikai dabas veltes, bet arī tika svērta un mērīta meža raža – koksne. Ikvienam bija iespēja saprast, cik ātri aug Latvijas “zaļais zelts” – mežs – un cik daudz skābekļa tas saražo.

Tikmēr Lubānā visi interesenti tika aicināti Amatnieku centrā. Šajā pašā laikā skvērā pie pilsētas kluba durvis vēra radošās darbnīcas un atrakcijas no Lubānas jauniešu centra. Carnikāvā noritēja ne tikai ražas svētki, bet arī foto orientēšanās – pasākumā dalībnieki varēja atklāt Carnikavas vietējās dabas un kultūras vērtības. Savukārt, Daugavpilī vikingu nometnē Daugavpils cietoksnī varēja iepazīt vikingu kara mākslu un sadzīvi un izbaudīt viduslaiku gaisotni.

0 Komentāru